Już od lipca 2023! Złóż wniosek i zyskaj nawet 500 zł do emerytury

Niektórzy seniorzy mogą otrzymać wyższe świadczenie emerytalne. A przyczynia się do tego waloryzacja emerytur. Lipiec 2023 według ekspertów może okazać się doskonałym momentem na złożenie wniosku o przyznanie świadczenia. Ile realnie można zyskać? Podpowiadamy.

Jeśli w niedługim czasie planujesz przejść na emeryturę, nie rób tego w losowym terminie. Odpowiedni dzień ma znaczenie, ponieważ dzięki niemu możesz zyskać dodatkową gotówkę. Chcesz co miesiąc otrzymywać wyższe świadczenie? Sprawdź, który termin na złożenie wniosku najbardziej ci się opłaci.

Zobacz wideo Jak wygląda emerytura Majdana? "Znalazłem sobie pracę w mediach"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Waloryzacja emerytur. Lipiec 2023 dobrym momentem na złożenie wniosku

Właśnie trwa drugi najlepszy moment, by przejść na emeryturę. Pierwszy był w lutym 2023 roku, lecz jeśli wtedy nie osiągnęłaś odpowiedniego wieku emerytalnego, a teraz spełniasz warunki, zdecyduj się złożyć wniosek. Wiadomo, że w 2023 roku wskaźnik waloryzacji wyniósł 14,4%, a dzięki temu niektórzy mogą zyskać, składając wniosek o świadczenie w odpowiednim terminie. Dodatkowo w czerwcu zwaloryzowano kapitał zgromadzony w ZUS, co również wpływa na korzyść przyszłych emerytów składających wniosek w lipcu 2023 roku. - To rzeczywiście idealny moment. Kapitał emerytalny obejmie waloryzacja kwartalna, a świadczenie w praktyce od razu będzie zwaloryzowane. Nadal będą obowiązywać korzystne tablice dalszego trwania życia, od których zależy wysokość świadczeń - mówił Łukasz Kozłowski, czyli główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich cytowany przez "Business Insider".

Rewaloryzacja emerytur. Ile można zyskać?

Wiadomo już, że przejście na emeryturę w lipcu 2023 roku będzie doskonałym posunięciem, szczególnie w kwestii finansowej. Ile jednak można na tym zyskać? Seniorzy otrzymają nawet 500 zł miesięcznie do emerytury. "Fakt" podzielił się przykładowymi wyliczeniami. Gdy ktoś zgromadzi 400 tys. zł. kapitału w ZUS, przechodząc na emeryturę w maju 2023, otrzymałby jedynie 1573 zł świadczenia. Wstrzymując wniosek do lipca 2023 roku, zyska na tym, otrzymując aż 226 zł więcej, czyli 1799 zł miesięcznie.

Więcej o: