Agnieszka Sienkiewicz wspiera dom dziecka w Zambii. Zaadoptowała 5 dzieci. "Komuś na nich zależy"

Agnieszka Sienkiewicz-Gauer od dawna jest zaangażowana w działalność charytatywną. Z mężem Mikołajem ma dwie córki, a jakiś czas temu okazało się, że adoptowała pięcioro dzieci z Zambii. W rozmowie z "Dzień dobry TVN" aktorka opowiedziała, jak wyglądał proces adopcji.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Agnieszka Sienkiewicz-Gauer zyskała ogólnopolską popularność dzięki roli Kasi w "M jak miłość" i Doroty w "Przyjaciółkach". Oprócz tego ma na koncie role w takich produkcjach jak "Prosto w serce", "Dziewczyny ze Lwowa" czy "Na wspólnej". Od lat współpracuje z Fundacją Kasisi, która pomaga jednemu z domów dziecka w Zambii. W czerwcu aktorka poleciała do Afryki i spotkała się z podopiecznymi placówki.

Zobacz wideo Agnieszka Sienkiewicz: Nikt nie ma prawa mówić mi, jak mam wychowywać dzieci

Agnieszka Sienkiewicz o adopcji. Miesiąc temu była w Zambii

Dom dziecka, do którego udała się Agnieszka, prowadzą siostry zakonne. Mieszka tam ok. 270 dzieci. - Wróciłam z sercem przepełnionym miłością. Za każdym z tych dzieci stoi tragiczna historia - wyznała Sienkiewicz w "Dzień dobry TVN". - Tam przebywa bardzo dużo dzieci chorych onkologicznie, z niepełnosprawnościami fizycznymi i umysłowymi - dodała. 

Niektóre z nich zostały porzucone przez rodziców, w kilku przypadkach matka zmarła przy porodzie. Część podopiecznych choruje na HIV albo albinizm. - W Zambii jest takie przekonanie, że jeżeli utnie się dziecku kończynę, to ona przynosi pieniądze, szczęście, więc tam po prostu wchodzi się do takiej chatki, gdzie mieszka dziecko z albinizmem i ucina się rękę na żywca - opowiadała gwiazda.

 

Zaadoptowała 5 dzieci z Zambii. Zachęca do tego innych

Gdy wejdzie się na stronę internetową fundacji, można na odległość zaadoptować wybrane dziecko. Każdy podopieczny ma swój profil, na którym można obserwować, jak się zmienia i dorasta. Agnieszka Sienkiewicz w ten sposób zaadoptowała pięcioro dzieci. - To, czego te dzieci najbardziej tam pragną i potrzebują, to poczucie, że komuś na nich zależy - powiedziała. Podopiecznych placówki cieszy każdy otrzymany list, zdjęcie czy drobny upominek. Na swoim profilu na Instagramie aktorka regularnie zachęca do pójścia w jej ślady i zainteresowania się adopcją dzieci z zambijskiego domu dziecka.

Więcej o: