Lawenda jest klapnięta? Podsyp ziemię produktem z kuchni. Szybko "stanie na nogi"

Zauważyłaś ostatnio, że twoja lawenda jest oklapnięte? Powodów może być kilka, jednak najpopularniejszym z nich jest popełnianie pewnego błędu podczas uprawy. Sprawdź, jak dbać o lawendę, by później zdrowo rosła. Jeśli jednak nadal nie kwitnie, poznaj trik na jej uratowanie.

Smutna i oklapnięta lawenda to wbrew pozorom popularne zjawisko. Wszystko dlatego, że początkujący ogrodnicy popełniają jeden popularnych błąd, przez który roślina więdnie. Przekonaj się, co warto wyeliminować oraz jak uprawiać lawendę, by zdrowo i bujnie rosła. Poznaj też sprytny, domowy sposób na to, żeby dostarczyć jej niezbędnych wartości odżywczych bez użycia chemicznego nawozu.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, co możesz wyczarować z lawendy? Mamy dla ciebie aż cztery propozycje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o lawendę? Popularny błąd sprawi, że będzie klapnięta

Lawenda najczęściej więdnie przez nieodpowiednią uprawę. Przyczynia się do tego głównie jeden z najpopularniejszych błędów, który wynika z nieprawidłowego podlewania rośliny. Wielu osobom wydaje się, że lawenda lubi nadmierną wilgoć, lecz jest to błąd. Gdy zbyt obficie będziesz ją podlewać, szybko stanie się smutna i klapnięta. Taki problem rozwiążesz przesuszeniem rośliny, która dzięki takiemu zabiegowi szybko wróci do formy. Warto pamiętać, że lawenda preferuje okresowe przesuszenie niż przelewanie. Podlewa j ją tylko wtedy, kiedy poczujesz, że ziemia przeschła po ostatniej dawce i rób to również w niewielkich ilościach.

Zrób jedną rzecz, a szybko uratujesz lawendę. Sama się podniesie

Co jeśli jednak odpowiednio podlewałaś lawendę, a mimo wszystko wygląda na zwiędniętą i oklapniętą? Przyczyna może leżeć w niewystarczającej ilości składników odżywczych, których potrzebuje do bujnego wzrostu. Właśnie dlatego warto co jakiś czas zasilać lawendę domowym nawozem, który nic nie kosztuje. Przygotujesz go ze skorupek jaj, które najczęściej lądują w koszu na śmieci. Wystarczy, że ugotujesz jaja w wodzie bez przypraw i soli, a skorupki wysuszysz i z mielisz w pył. Gotowym proszkiem podsyp lawendę i zmieszaj go z wierzchnią warstwą gleby. Dzięki temu roślina będzie stopniowo pobierać z niej wszystko, czego potrzebuję do zdrowego kwitnięcia.

Więcej o: