Kup w aptece za 5 zł i zamocuj w oknie. Schłodzisz mieszkanie w kilka chwil

Znalezienie sposobu, jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji, może być nieco trudne. Na szczęście istnieją alternatywne rozwiązania. Podpowiadamy, jak za kilka złotych zapewnić sobie ulgę w trakcie wysokich temperatur.

Wysokie temperatury to dla niektórych prawdziwa udręka. Jeśli nie masz klimatyzacji, a wiatrak daje marne efekty, wcale nie musisz załamywać rąk. Wiedza o tym, jak schłodzić pomieszczenie, może uchronić przed dyskomfortem. Oprócz szukania rozwiązań pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przetrwać upał w mieszkaniu? O tym należy pamiętać

Głównym powodem, dla którego ciepło przedostaje się przez okna, jest bezpośrednia ekspozycja na słońce, ale także na gorące powietrze. Najlepszym sposobem blokowania ciepła z okien lub drzwi jest użycie materiału odbijającego, lub izolującego. Zamykanie okien podczas trwających upałów może się wydać dla niektórych, absurdalne. Jednak zamknięte przyczyniają się do mniejszego nagrzewania się powietrza w pomieszczeniu. Zatem najlepszą porą na wietrzenie mieszkania będzie poranek oraz wieczór lub noc, kiedy temperatura na zewnątrz choć trochę spada. Można wtedy otworzyć okna na oścież, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Chcąc, zapewnić sobie chłód w mieszkaniu możesz również, przed wyjściem do pracy zasłonić wszystkie rolety i zasłony.

Tani i skuteczny sposób na pokonanie upału. Jak ochłodzić mieszkanie w bloku i nie tylko za grosze?

Gdy w miesiącach letnich temperatury rosną, mieszkańcy domów i mieszkań często mają trudności z utrzymaniem chłodu w swoich domach. Często wtedy wiele z nich decyduje się na zakup klimatyzacji, gdy wszystkie inne rozwiązania nie przyniosły oczekiwanego skutku. Na szczęście istnieją rozwiązania, które nie nadszarpną domowego budżetu i znajdziesz je w każdej aptece. Mowa tutaj o kocu termicznym, którego cena wynosi ok. 5 złotych. Podobny sposób, często wykorzystywany jest w samochodach. Jest to jeden ze skutecznych sposobów na pokonanie upału i polega na blokowaniu przedostawania się gorącego powietrza przez okna lub drzwi.

  1. Przygotuj nożyczki i taśmę malarską. Zmierz wymiary okna  z ramami, zanim przykleisz koc. 
  2. Przenieś wymiary na koc i wytnij odpowiedni kawałek.
  3. Ułóż materiał tak, aby srebrny kolor był na zewnątrz.
  4. Przyklej do ramy okiennej za pomocą taśmy malarskiej. Trzeba to robić ostrożnie, bo folia łatwo się rozdziera.

Koc termiczny ma właściwości zarówno ogrzewające jak i wychładzające. Srebrna strona dobrze odbija promienie słoneczne, dzięki czemu zakryte miejsce mniej się nagrzewa.

Więcej o: