Rozprowadź na włosach i zostaw na pół godziny. Pasma będą odżywione jak nigdy wcześniej

Olej lniany kryje w sobie wiele właściwości leczniczych i zdrowotnych, ale także świetnie sprawdza się w pielęgnacji kosmyków. Podpowiadamy, jak stosować olej lniany na włosy, aby poprawić ich kondycję i je zregenerować.

Olej lniany na włosy to urodowy hit ostatnich lat. Nie tylko wzmacnia i odżywia pasma, ale także wspomaga ich zdrowy wzrost. Sprawdź, jak go stosować, aby kosmyki odzyskały blask, były nawilżone i błyszczące.

Zobacz wideo Jak Cleo dba o doczepiane włosy?

Olej lniany na włosy. Jakie daje efekty?

Najczęściej stosowany jest w kuchni jako dodatek do potraw, ale olej lniany nadaje się także do stosowania na włosy. To jedna z naturalnych metod pielęgnacji zniszczonych i pozbawionych życia kosmyków. Jest stosunkowo tani — za buteleczkę 250 ml zapłacimy od 13 do 20 złotych. Ma działanie głęboko odżywiające i nawilżające. Zawiera witaminy z grupy B i E, kwasy omega-3 oraz takie związki jak miedź, wapń, cynk, fosfor, czy magnez. Działa nie tylko nawilżająco i odżywczo, ale dodatkowo regeneruje kosmyki, poprawia krążenie skóry głowy, ogranicza łamliwość, a stosowany regularnie może ograniczyć siwienie. Najczęściej polecany jest do włosów wysokoporowatych, czyli puszących się, trudnych w układaniu i z rozdwojonymi końcówkami. Jak stosować olej lniany na włosy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Naturalny sposób na odżywienie kosmyków? Wypróbuj olej lniany na włosy, a efekty cię zaskoczą

Najpopularniejszą metodą stosowania oleju lnianego jest olejowanie włosów na sucho. Nakładamy go na suche włosy i przeczesujemy grzebieniem, aby lepiej rozprowadzić. Trzymamy na głowie około 30 minut, a potem myjemy kosmyki. Innym sposobem jest olejowanie na mokro, czyli nałożenie oleju na zwilżone wodą włosy. Ta metoda jest polecana osobom, które mają pasma wymagające regeneracji, kiepsko odżywione i łamliwe. Postępujemy podobnie jak w pierwszym przypadku. Upinamy włosy w kok lub zawijamy je pod czepkiem i trzymamy około pół godziny. Zabieg można przeprowadzać od 2 do 3 razy w tygodniu. 

Więcej o: