Koper opada? Zrób roztwór z dwóch składników. Zacznie rosnąć jak na drożdżach

Jak uratować koperek? Gdy tylko zauważysz, że gałązki rośliny zwijają się lub tracą kolor, nie zwlekaj i od razu sięgnij po sprawdzone rozwiązania. Jednym z najlepszych środków jest domowa mieszanka złożona jedynie z 2 składników. Potrzebne produkty znajdziesz w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marniejący koper to problem, z którym mierzy się wielu ogrodników. Jak się okazuje, można tego uniknąć, dzięki jednemu prostemu trikowi. Zapewnij roślinie odpowiednią ochronę przed szkodnikami, a zaskoczy cię niezwykle bujnym plonem. Dowiedz się, w jaki sposób zadbać o swoje uprawy.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Dlaczego koperek marnieje? Najczęstszy powód może zaskakiwać

Rośliny uprawiane w przydomowych ogródkach zwykle marnieją przez brak odpowiednich składników odżywczych. W przypadku kopru jego zły stan najczęściej wynika z działania szkodników. Szczególnie uporczywym problemem są mszyce wierzbowo-marchwiowe. O ich pojawieniu się informuje nas kolor i kształt gałązek warzywa. Jeśli zmieniły barwę na bardziej żółtą, a ich pędy zaczęły się zwijać, najprawdopodobniej żerują na nich irytujące insekty. Jak się pozbyć niechcianych gości żywiących się koprem? Pomoże ci w tym domowa mieszanka.

Domowy oprysk na mszyce. Spryskaj nim koper, a wyrośnie zdrowszy niż kiedykolwiek

Aby przygotować sprawdzony oprysk na mszyce wierzbowo-marchwiowe potrzebujesz jedynie dwóch składników. Co więcej, możesz go przygotować na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich wymaga nieco więcej pracy, jednak produkt będzie gotowy w zaledwie 30 minut. Na wstępie obierz i pokrój 70 gramów cebuli. Następnie zalej ją 10 litrami wody, Całość gotuj przez pół godziny. Poczekaj, aż środek przestygnie i przelej go do butelki ze spryskiwaczem. 

Kolejna metoda polega na moczeniu cebuli w wodzie przez 24 godziny, Połącz tę samą ilość składników, a następnie odstaw pojemnik z preparatem w zacienione miejsce. Następnego dnia przelej go do butelki ze spryskiwaczem. Pamiętaj, aby nakładać miksturę bezpośrednio na koper. Wybrany sposób przygotowania środka nie ma znaczenia. Dokładnie opryskaj roślinę, a szkodniki wyniosą się, gdzie raki zimują. Dzięki temu warzywo odbije i da jeszcze bujniejszy plon.

Więcej o: