Weź majonez i przetrzyj nim liście kwiatów. Efekt utrzymuje się nawet kilka tygodni

Kwiaty doniczkowe to piękna ozdoba każdego pomieszczenia. Ich pielęgnacja może jednak sprawiać kłopot. Nie każdy wie, jak dbać o liście, żeby cieszyły oko pięknym zielonym kolorem i objętością. Z pomocą przychodzi jeden produkt z kuchennej szafki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zadbane, błyszczące i ciemnozielone liście to idealny dowód prawidłowej pielęgnacji kwiatów. Regularne spryskiwanie ich wodą i czyszczenie delikatną ściereczką to podstawa. Warto sięgnąć też po inne sprawdzone sposoby, które pomogą ci utrzymać piękny wygląd rośliny. Wcale nie potrzebujesz do tego drogich specyfików. Wystarczy wziąć z kuchni majonez i posmarować nim liście. Jesteś zaskoczona? Wypróbuj ten patent, a sama zobaczysz, że już zawsze będziesz go stosować.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Posmaruj liście majonezem. Będą zdrowe i lśniące

Na liściach często gromadzi się kurz i brud. Jeśli nie będziemy czyścić ich powierzchni, roślina zacznie marnieć i usychać. Trzeba regularnie przecierać liście mokrą szmatką, jednak mimo to nadal potrafią być matowe i pozbawione blasku. Z pomocą przychodzi majonez, który ma odżywiające i nabłyszczające właściwości. Gdy posmarujesz nim liście, efekt utrzyma się nawet kilka tygodni. Uważaj jednak, żeby nie nałożyć go za dużo, bo może zatkać aparaty szparkowe. Nie zastępuj go też olejem, masłem ani margaryną, które przyciągną jeszcze więcej zanieczyszczeń.

Czym czyścić liście? Wypróbuj naturalne, domowe sposoby

Do czyszczenia liści możesz użyć wody z dodatkiem oliwy z oliwek. Dzięki takiej mieszance odzyskają dawny blask. Dobrze sprawdzi się też skórka z banana. Natrzyj nią liście, a dokładnie zbierze brud i odżywi cały kwiat. Równie skutecznym sposobem jest nasączenie szmatki wygazowanym piwem. Przetrzyj zakurzone liście, a będą lśnić jak nigdy wcześniej. Szybko zauważysz też różnicę w osadzającym się na nich kurzu. Będzie go zdecydowanie mniej.

Więcej o: