Jedno z popularniejszych imion wśród córek wojowników. W 2022 roku nadano je tylko 6 razy

"Pełna honoru" - tak można przetłumaczyć imię, które niegdyś biło rekordy popularności i było często nadawanym imieniem żeńskim w Polsce. Dziś jednak mało kto się na nie decyduje. W 2022 roku otrzymało je zaledwie 6 dziewczynek.

Wybór imienia dla dziecka przez przyszłych rodziców to nierzadko spore wyzwanie wiążące się również z presją, aby wybrać to "idealne". Pary sięgają do wielu źródeł, chcąc czerpać inspiracje. W rankingach najpopularniejszych imion zmiany można zaobserwować co roku. Wśród imion żeńskich lata temu niektóre z nich było często nadawane pociechom, jednak dziś mało kto się na nie decyduje.

Zobacz wideo Nowo narodzony syn Wiśniewskiego na drugie ma żeńskie imię. Będą przykrości w szkole?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedyś uwielbiane, dziś Polacy rzadko je wybierają. Co oznacza imię Eryka?

Również w przypadku imion nadawanym dzieciom można zaobserwować pewne tendencje. Z roku na roku niektóre imiona albo tracą na popularności, albo ją zyskują. W zbiorze przykładów jest również imię, które niegdyś cieszyło się szczególną sympatią wśród wojowników chętnie nazywających tak swoje córki. Chodzi o imię Eryka, które jest żeńskim odpowiednikiem imienia Eryk i pochodzi z języka germańskiego. Imię to tworzą dwa człony: era – honor i richi – bogaty. W całości przetłumaczyć można je jako "pełna honoru".

Imię Eryka. W Polsce znane od XV wieku, a obecnie bardzo rzadko nadawane

Coraz mniej rodziców postanawia nazwać córki imieniem Eryka, w konsekwencji czego staje się ono coraz rzadziej spotykanym imieniem dla dziewczynki w Polsce. Wyraźnie pokazują to statystyki z 2022 roku, które można zobaczyć na oficjalnej stronie dane.gov.pl. W 2022 roku, nazwano tak jedynie 6 dzieci, dwa lata temu - 7, z kolei rok wcześniej - 4. Dla porównania, najczęściej nadawanymi żeńskimi imionami w ubiegłym roku były Zofia - 5 714, Zuzanna - 5 558, a także Hanna - 5 261 oraz Laura - 5 095.

Więcej o: