Jak pozbyć się pluskiew? Robaki nienawidzą zapachu tej przyprawy. Czym prędzej rozsyp ją w kącie

To nieprawda, że pluskwy żyją tylko w brudnych, czy zaniedbanych mieszkaniach. Mogą one pojawić się nawet w zadbanych hotelach, a także w naszych domach. Podpowiadamy, jak się pozbyć pluskiew domowymi sposobami.

Pluskwy to niewielkie owady, które żywią się krwią ludzi. Jak je rozpoznać? Najczęściej kryją się w materacach i zagłębieniach kanap, ale nie tylko. Sprawdź, jak pozbyć się pluskiew z domu z wykorzystaniem sprawdzonych sposobów.

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Skąd biorą się pluskwy w domu? Ich obecność nie wynika z brudu

Pluskwy to owady nieposiadające skrzydeł. Osiągają długość do 7 mm, są koloru żółto-brunatnego, szybko się rozmnażają i potrafią przeżyć nawet kilka miesięcy, dlatego, jeśli zauważyliśmy ich obecność, należy szybko zacząć działać. Samice pluskiew składają setki jaj, które gołym okiem są trudne do zauważenia. Do naszego domu mogą dostać się w bardzo prosty sposób, a ich obecność wcale nie świadczy o brudzie, czy braku higieny. Możemy przynieść je wraz z bagażem lub używanymi meblami. Owady te nie zakładają gniazd, a bytują w zakamarkach np. materacy, ram łóżek, czy zagłębieniach kanap. Jak się pozbyć pluskiew z domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl  

Jak pozbyć się pluskiew z domu? Wykorzystaj popularną przyprawę

Przed rozpoczęciem walki z pluskwami, warto najpierw odkurzyć całe mieszkanie, a pojemnik lub worek odkurzacza dokładnie wyczyścić, najlepiej na zewnątrz z dala od domu. Do walki z pluskwami świetnie nadaje się kurkuma lub goździki. Owady te są bardzo wrażliwe na zapach i nie znoszą aromatycznej woni tych przypraw. Rozsyp je w zakamarkach, a pluskwy z pewnością się wyniosą. Przydatna może okazać się także parownica. Pasożyty nie znoszą ciepła i giną pod wpływem wysokiej temperatury powyżej 75 stopni Celsjusza. Pamiętajmy jednak, że pluskwy szybko się rozmnażają i w krótkim czasie mogą opanować nasz dom, więc jeśli powyższe sposoby nie przyniosły oczekiwanego efektu, warto skontaktować się z profesjonalną ekipą zajmującą się odpluskwianiem.

Więcej o: