Przypaliłaś garnek? Dwa składniki od razu rozwiążą problem! Wystarczy 10 minut i będzie jak nowy

Przypalenie garnka lub patelni może zdarzyć się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi lub potrawa, której nigdy wcześniej nie przygotowywaliśmy. Jeśli już jednak zdarzy nam się naprawdę mocno przypalić garnek, zapomnij o tym, by go wy rzucić. Możesz szybko i łatwo uratować go sprytnym domowym sposobem.

Jak wyczyścić przypalony garnek, by uniknąć uporczywego szorowania lub wyrzucenia naczynia? Wystarczy odrobina sprytu i produkty, które masz już w kuchennej szafce. Dzięki temu naprawdę skutecznie usuniesz wszelkie zabrudzenia. Sprawdź, co będzie ci do tego potrzebne. Wystarczą składniki, które kosztują grosze.

Zobacz wideo Kuchenne katastrofy. Jak uratować zbyt słoną lub za tłustą zupę? Jak wyczyścić przypalony garnek?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić przypalony garnek? Wystarczą dwa składniki, które go uratują 

Sprytny domowy sposób na doczyszczenie przypalonego garnka znajdziemy na profilu @goodhousekeepinguk na TikToku. W krótkim nagraniu możemy zobaczyć, jak szybko i łatwo uda się usunąć nawet uporczywie zabrudzenia z dna garnka lub patelni. W tym celu wystarczy wykorzystać łyżkę płynu do mycia naczyń oraz trzy łyżki sody oczyszczonej. Do garnka wlej też wodę w takiej ilości, by zakryć dno naczynia. Połącz składniki i ustaw garnek na kuchence, doprowadzając mieszankę do wrzenia. Podgrzewaj przez 10 minut, a po tym czasie pozostaw ją do przestudzenia.

Gdy woda z sodą i płynem do mycia naczyń i przestygnie, sięgnij po gąbkę i przecieraj nią wnętrze garnka tak, by usunąć wszelkie zabrudzenia. Nie musisz wkładać to dużej siły, ponieważ przypalenia same odpadną ze ścianek. Jeśli jednak po takim procesie nadal zostanie nieco brudu, powtórz czynność, a za drugim razem nie powinno być już zupełnie śladu po zabrudzeniach. Co o sposobie z TikToka sądzą użytkownicy aplikacji? Wielu jest nią zachwyconych.

Muszę tak zrobić z moim wokiem!
Albo użyj napoju typu cola, zadziała podobnie.
Dobrze wiedzieć. Zawsze coś przypalam.

Nie tylko soda oczyszczona. Przypalony garnek doczyścisz również za pomocą innego domowego triku

Nie tylko soda oczyszczona i płyn do mycia naczyń doskonale poradzą sobie z usunięciem przypaleń z dna garnka. Jeśli nie masz tych produktów pod ręką, możliwe, że w kuchennej szafce znajdziesz ocet spirytusowy. On również doskonale poradzi sobie z przypaleniami. Wystarczy, że na dno garnka wlejesz wodę wraz z octem spirytusowym w proporcjach 1:1. Gotową mieszankę podgrzewaj przez 15 minut, a następnie pozostaw wszystko do wystudzenia przez całą noc. Rano wystarczy usunąć brud gąbeczką, a po przypaleniach nie będzie śladu.

Więcej o: