W jakiej temperaturze prać pościel? Przestrzegaj jednej zasady. Będzie miła i przyjemna w dotyku

W jakiej temperaturze prać pościel? Warto zwrócić uwagę, że komplety pościeli nie zawsze są uszyte z tego samego materiału. Podpowiadamy, na ile stopni nastawiać pralkę, aby uprać prześcieradła i poszewki, nie uszkodzić tkaniny, ale jednocześnie pozbyć się bakterii i drobnoustrojów.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w przypadku prania pościeli bardzo ważna jest temperatura. Najczęstszymi materiałami, z jakich wykonane są poszewki, są bawełna, satyna i kora. Podpowiadamy, w jakiej temperaturze prać pościel, aby była miękka i miła w dotyku.

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

W jakiej temperaturze prać pościel? Przestrzegaj jednej zasady, a będzie miękka i przyjemna w dotyku

Panuje powszechna opinia, że pościel powinno się prać minimum raz na dwa tygodnie, lecz w okresie letnim, gdy podczas snu więcej się pocimy, powinnyśmy wrzucać poszewki do pralki raz w tygodniu. W jakiej temperaturze prać pościel? Zanim włożymy ją do pralki, zerknijmy na materiał, z jakiego została wykonana. Przyjęło się, że tkaniny bawełniane powinny być prane w temperaturze od 60 do 90 stopni Celsjusza. Wyższa temperatura zabije bakterie i nie uszkodzi materiału, gdyż bawełna jest wyjątkowo trwała i odporna. Pościele satynowe możemy uprać w 40 lub 60 stopniach, a flanele i korę najwyżej w 40.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Co zrobić, aby pościel była miła w dotyku? Zmieszaj te składniki, a uzyskasz efekt jak po płynie do płukania

Do prania pościeli często dodajemy płyny zmiękczające lub płyny do płukania, jednak aby uzyskać efekt miękkiej i przyjemnej w dotyku pościeli, wcale nie musimy sięgać po gotowe płyny. Z tym zadaniem świetnie radzi sobie mieszanka octu i olejku eterycznego. Połącz oba składniki i wlej do przegrody w pralce. Ocet świetnie zmiękczy tkaninę, a zawarty w nim kwas odkazi włókna. Dodatek olejku eterycznego nada świeżego zapachu i zniweluje ostry zapach octu.

Więcej o: