Wlej do miseczki i włóż do szafki. W trymiga wykurzysz wszystkie mole spożywcze

Mól spożywczy to niewielkich rozmiarów owad, który potrafi siać prawdziwe spustoszenie wśród kuchennych szafek. Jak się go pozbyć w prosty i skuteczny sposób? Sięgnij po niezawodne, domowe triki, a wkrótce pozostaną jedynie nieprzyjemnym wspomnieniem.

Mole spożywcze w dorosłej postaci wyglądają jak maleńkie, szaro-bure ćmy, natomiast ich larwy przypominają niewielkie, białe gąsienice z ciemną główką. Ponieważ niekiedy na pierwszy rzut oka ciężko je dostrzec, pierwszą oznaką świadczącą o ich obecności jest najczęściej cieniutka, biała pajęczyna w  opakowaniach wcześniej wspomnianych produktów. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

W twojej kuchni zalęgły się mole? Zacznij od porządków

Jeśli w twojej kuchni pojawiły się mole, zacznij od gruntownych porządków i — niestety — wyrzucenia wszystkich produktów, w których mogły się zagnieździć. Następnie dokładnie umyj szafki, kolejne zakupy przejrzyj, a wszelkie kasze, makarony, ryże i mąki przełóż do słoików lub innych pojemników, które możesz szczelnie zamknąć. Oprócz tego skorzystaj z domowych trików, które wypędzą je na dobre.

Jak pozbyć się moli? Postaw na sprawdzone, domowe triki

Z molami możesz walczyć z pomocą specjalnych odstraszaczy oraz pułapek, które kupisz w sklepie, oraz sprawdzonych, domowych trików. Kilkoma z nich podzieliła się założycielka konta na TikToku o nazwie @czarna.wisienka. Poza powyższymi radami twórczyni radzi, by sypkie produkty przekładać do pojemników zaraz po zakupach, gdyż nieproszonych gości możesz przynieść nawet ze sklepu. Jeśli mole się pojawią, wymyj szafki (wewnątrz, zewnątrz) nie tylko z pomocą detergentu, ale również mieszanki z octu jabłkowego i olejku lawendowego. Nie zapomnij o nieużywanych formach do pieczenia i innych tego typu przedmiotach. Oprócz tego mieszankę przelej do kieliszka lub małych naczyń i wstaw do szafek. Ich zapach będzie skutecznie odstraszał mole.

Inne triki na mole spożywcze. Internauci dzielą się doświadczeniem

Odstraszająco na mole zadziałają także suszone goździki czy kwiaty lawendy. Umieść je w szafkach, a owady będą omijać je szerokim łukiem. Pod nagraniem internauci podpowiadają, że sprawdzą się również liście laurowe.

Do każdego pojemnika wrzucić liść laurowy i poukładać w szafkach ususzone skórki z pomarańczy
Ze sklepu do zamrażarki na dobę i tyle

- możemy przeczytać.

Więcej o: