Fryzury damskie 2023 dla 50-latki. Wybierz idealne cięcie. Koleżankom z wrażenia opadnie szczęka

Bob, czy rezolutna grzywka? Na co postawić, aby wyróżnić się z tłumu? Zadbane włosy to klucz do świetnego nastroju i samopoczucia. Sprawdź, jakie są najmodniejsze fryzury damskie 2023 dla 50-latki.

W tym sezonie króluje mocne cięcie, ale prym wiodą również cieniowane odmładzające fryzury dla 50-latek. Na co się zdecydować? Podpowiadamy krótkie fryzury, które są hitem 2023 roku.

Zobacz wideo Ewa Farna odpowiada na hejt nietypowej fryzury

Jakie krótkie fryzury damskie są najmodniejsze w tym roku? Postaw na sprawdzonego boba

Krótkie fryzury damskie typu bob to klasyka gatunku, która od kilku lat wciąż wiedzie prym. To nic innego jak włosy ścięte tak, aby sięgały do brody. Włosy powinny być symetryczne, więc z przodu, jak i z tyłu powinny mieć podobną długość.

 

Pamiętajmy jednak, że bob nie każdemu pasuje. Kiepsko sprawdza się w przypadku okrągłych twarzy, ponieważ uwypukla zaokrąglenie. Polecany jest posiadaczkom twarzy w kształcie migdała lub podłużnych.

Jakie są cieniowane odmładzające fryzury dla 50-latek? Możliwości jest wiele

Propozycji jest masa. Cieniowane włosy to hit ostatnich lat i chętnie sięgają po nie zarówno młodsze, jak i starsze kobiety, gdyż pasują zarówno dla krótkich, jak i długich włosów. Rzadkim pasmom dodają objętości, a dzięki takiemu cięciu bujniejsze kosmyki są znacznie łatwiejsze do ułożenia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Fryzury damskie 2023 dla 50 latki. Postaw na krótkie fryzury damskie z grzywką

Pamiętaj, że krótkie fryzury damskie z grzywką powinny być dopasowane do kształtu twarzy. Jednak nie tylko posiadaczki proporcjonalnych rys i owalnej twarzy w kształcie migdała mogą sobie pozwolić na drastyczne cięcie. 

 

Dla kobiet o okrągłych twarzach najlepiej sprawdza się fryzura w stylu pixie ze skośną grzywką, a w przypadku pociągłej twarzy dobrze sprawdzi się cięcie z grzywką za linią szczęki. Jeśli jesteś posiadaczką twarzy o szerokim kształcie, postaw na cięcie, które przykryje ostre rysy - na przykład mocne cieniowanie.

Więcej o: