Spryskaj chwasty tą mieszanką, a znikną niczym David Copperfield. Potrzebujesz tylko 2 składników

Wiele osób uważa, że jedyne sposoby na pozbycie się chwastów na dłużej wymagają długotrwałego pielenia lub użycia środków chemicznych. Jak się okazuje, można je usunąć dzięki sprawdzonym domowym sposobom. Wykorzystaj tani oprysk, a niechciane rośliny znikną. Dowiedz się, jak działa ocet na chwasty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chwasty to popularny problem wielu ogrodników. Rośliny rosnące opodal upraw w dużym stopniu spowalniają ich wzrost. Jak się ich pozbyć? Jest na to kilka domowych sposobów. Skorzystaj z banalnych trików, a od razu zobaczysz różnice.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Domowe sposoby na chwasty. Poznaj sprawdzony oprysk

Chwasty mogą pojawić się prawie wszędzie. Niechciane rośliny rosną nie tylko na ogrodzie, ale i w alejkach pomiędzy uprawami, czy nawet na trawniku. Jak się ich pozbyć? Z pomocą przychodzi sprawdzony oprysk, który przygotujesz z 3 składników.

Połącz ze sobą 30 ml alkoholu (wódki bądź spirytusu), 2 szklanki wody i kilka kropel mydła w płynie. Po wymieszaniu produktów spryskaj nimi liście chwastów. Pamiętaj, żeby zrobić to, gdy na dworze panuje słoneczna aura. Sprawdź także pogodę na następny dzień. Deszcz zmyje środek z roślin, przez co nie będzie aż tak skuteczny. 

Jaki zadbać o ogród? Ocet na chwasty rozwiąże problem niechcianych roślin

Ciekawym pomysłem na chwasty podzieliła się tiktokerka o nicku dudkowskaprojektuje. trik zaprezentowany przez kobietę jest szczególnie skuteczny w przypadku roślin rosnących w alejkach pomiędzy uprawami. Sprawdzi się jednak również w przypadku chwastów wyrastających pomiędzy uprawami. Na czym polega? Główną rolę gra domowy oprysk przygotowany z octu. 

Na chwasty rosnące w alejkach nie trzeba rozcieńczać specyfiku. Po prostu wylej trochę na roślinę. W przypadku zielska rosnącego blisko naszych upraw zdecydowanie lepiej wymieszać kwas z wodą w stosunku 1:2. Całość przelej do butelki ze spryskiwaczem, a następnie obficie rozpyl w miejscu, w którym wyrastają. Niedługo po użyciu preparatu chwasty uschną, dzięki czemu przestaną zagrażać innym roślinom rosnącym w ogrodzie.

Więcej o: