Dodaj to do płynu do naczyń, a zlew będzie lśnić tak, że mucha nie siada

Czyszczenie zlewu wydaje się raczej prostą czynnością. Robimy to zwykle zaraz po zmyciu naczyń. Regularnie, szybko i bez większego szorowania. Gorzej mają osoby, które zdecydowały się na bardzo modny od kilku lat zlew w kolorze czarnym. Jednak można sobie z tym poradzić i to w bardzo prosty sposób.

Czarny zlew wygląda pięknie, nadaje charakteru kuchni i nie widać na nim tak brudu ani codziennych zanieczyszczeń. Gorzej, jeśli mówimy o kamieniu. Nawet w przypadku miękkiej wody, da się na nim zauważyć białe plamy, które naprawdę trudno doczyścić. Można go szorować, moczyć w rozmaitych specyfikach, ale ten jest twardy jak - cóż - kamień. Okazuje się, że w naprawdę prosty sposób można sobie z nim poradzić.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Czarny zlew czysty, że mucha nie siada

W sklepach dostaniemy całą masę specyfików, które mają rozprawić się z kamieniem. Często jednak pojawia się pytanie, czy aby na pewno nie uszkodzą naszego zlewu. Dodatkowo niekiedy kosztują naprawdę sporo pieniędzy. Zdecydowanie więc warto uciec się do starego sposobu. Wcale nie musimy wychodzić z domu, bo produkt, który pomoże nam wyczyścić kamień, z dużym prawdopodobieństwem mamy już w kuchni!

 

Sposób na wyczyszczenie czarnego zlewu pojawił się ostatnio na Instagramie Ola o mopie. Wystarczy zwilżyć gąbkę wodą, nałożyć na nią nieco płynu do mycia naczyń i wysypać trochę sody oczyszczonej. Na powierzchni gąbki zrobi się pasta, która doskonale poradzi sobie z zaciekami i osadami zarówno na powierzchni zlewu, jak i kranu. Należy jednak uważać, jeśli nasze krany są chromowane, ponieważ pasta może je porysować. Jeśli zaś chodzi o usuwanie kamienia. Na gąbkę warto wycisnąć trochę soku z cytryny albo wlać ocet. Bez obaw - drażniący octowy zapach szybko wyparuje. Zarówno soda, jak i ocet wykazują działanie bakteriobójcze, dlatego poza wyczyszczeniem zlewu wizualnie, będzie też bezpieczny pod kątem bakterii.

Olej to!

Gdy nasz zlew będzie czysty, obowiązkowo należy go zabezpieczyć przed osadzaniem się kamienia. Uwierzcie nam - to wam bardzo ułatwi życie. Tym bardziej że zajmuje dosłownie minutkę i wymaga użycia najzwyklejszego oleju. Wystarczy wylać odrobinę na powierzchnię zlewu i kranu, a następnie wetrzeć go za pomocą miękkiej ściereczki. Tę czynność warto powtarzać regularnie, dzięki czemu odczarujecie mycie czarnego zlewu.

Więcej o: