Kosztuje 5 zł, a działa jak najlepszy oprysk na komary. Wystarczy zmieszać z wodą

Jeśli chcesz w spokoju cieszyć się piękną pogodą, spędzając czas w ogródku lub na balkonie, przygotuj domowy oprysk na komary z jednego składnika. Sprawi, że owady przestaną być problemem, a ty będziesz mogła w spokoju zrelaksować się na świeżym powietrzu. Co będzie ci potrzebne? Podpowiadamy.

Przygotowanie domowego oprysku na komary wcale nie jest trudne. Jeśli zależy ci na środku, który nie jest szkodliwy, a do tego niewiele kosztuje, zastosuj domowe sposoby, które są niezwykle skuteczne. Potrzebujesz do tego dwóch składników, które masz już w domu. Jeden z nich znajdziesz w łazience i stworzysz z niego niezawodny oprysk na komary.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy oprysk na komary. Potrzebny składnik masz w łazience

Komary, tak jak inne owady, nie tolerują pewnych zapachów i szybko odlatują, gdy tylko wyczują je w pobliżu. Właśnie dlatego dobrze jest stosować takie aromaty, żeby odstraszyć je ogródka lub balkonu. W tym celu warto sięgnąć po jeden kosmetyk z łazienki. Mowa o płynie do płukania ust. Sprytnym trikiem z jego wykorzystaniem podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @myweirdfriendsstudio, która podpowiedziała, jak wykorzystać go do odstraszania owadów.

Okazuje się, że wystarczy zmieszać najtańszy płyn do płukania ust z wodą w proporcjach 1:1, a następnie przelać mieszankę do opryskiwacza. Gotowym płynem trzeba obficie spryskać nią trawę, krzewy lub przedmioty w pobliżu, a od razu zobaczysz, jak szybko komary odlatują w popłochu. Warto zastosować mieszankę godzinę przed tym, jak będziemy chcieli wyjść do ogrodu, na balkon lub taras, a przez następnych kilka godzin zapomnisz o denerwujących owadach.

Muszę wypróbować, bo wiele owadów nienawidzi tego zapachu. Dzięki!
Bardzo ciekawe, zdecydowanie spróbuję.
Uwielbiam cię za ten trik!

Naturalny środek na komary. Będziesz cieszyć się pięknym zapachem oraz brakiem owadów

Gdy zastosujesz już trik płynem do płukania jamy ustnej, możesz równolegle wykorzystać domowy sposób z użyciem kawy. Dzięki temu wokół ciebie rozniesie się przyjemny aromat, a komary nie wrócą tak szybko do ogrodu lub w okolice balkonu. Wystarczy do żaroodpornego naczynia wsypać odrobinę mielonej kawy, a następnie ją podpalić. Kawowy dym jest nie do zniesienia dla komarów i różnych innych owadów, dlatego w spokoju będziesz mogła cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

Więcej o: