Pelargonie będą kwitły aż do października. Zalej wodą i podlej. Sąsiadom opadnie szczęka

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwiatów balkonowych i tarasowych, ale by zdrowo rosły, należy o nie odpowiednio zadbać. Podpowiadamy, jak przygotować domowy nawóz do pelargonii, dzięki któremu roślina wypuści piękne kwiaty.

Chciałabyś, aby twoje pelargonie uginały się od kwiatów? Wystarczy, że zrobisz jedną rzecz, a roślina szybko obsypie się nowymi pączkami. Przygotuj domowy nawóz do pelargonii, a twój balkon będzie najpiękniejszy okolicy.

Zobacz wideo Jak dbać o sadzonki pomidora?

Jakie warunki dla pelargonii? Pamiętaj, że roślina lubi słońce

Istnieje wiele odmian tych kwiatów, ale najpopularniejsze z nich to pelargonie zwisające (Rainbow Red lub Mexica Ruby), bluszczolistne (Villetta Lilac, Lollipop Purple, Blue Sybil, White Glacier) oraz stojące (Trendix Orange, Fireworks Bicolor). Uchodzą za dość wymagające rośliny, lecz właściwie pielęgnowane będą pięknie rosły i zachwycały wyglądem. Najlepiej rozwijają się na stanowiskach słonecznych lub półcienistych, lecz pamiętajmy, że roślina powinna mieć przynajmniej przez 8 godzin w ciągu dnia dostęp do słońca. Zaczynają kwitnąć już w maju, a kwiaty utrzymują się, aż do października, ale by przetrwały tak długo, wymagają specjalnego nawożenia. Jaki nawóz do pelargonii wybrać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić nawóz do pelargonii? Przyda ci się popularna roślina

Nawóz do pelargonii niekoniecznie musi pochodzić ze sklepu ogrodniczego. W tym przypadku świetnie sprawdzają się domowe sposoby. Odżywkę przygotujemy z pokrzywy lub skrzypu polnego. Jak ją zrobić? Wystarczy zebrać kilogram którejś z roślin i zalać 10 litrami wody. Odstawiamy do fermentacji, a gdy przestanie się pienić, będzie gotowa do użycia. Podlewamy rośliny po rozcieńczeniu z wodą w proporcji 1:10.

Więcej o: