Jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji? Wystarczy pójść do apteki

W nadchodzących dniach temperatury w Polsce przekroczą 30 stopni. Upał, który z pewnością ucieszy osoby wypoczywające nad morzem, niekoniecznie jest dobrą wiadomością dla mieszkańców bloków. Jak wychłodzić wnętrze, jeśli nie mamy klimatyzacji? Podpowiadamy.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Upały mogą dać się we znaki mieszkańcom bloków. Ci, którzy mają okna wychodzące na południe lub na zachód, doskonale wiedzą, jak wysokie temperatury we wnętrzach mogą utrudnić codzienne funkcjonowanie i jednocześnie obniżyć komfort życia. Założenie klimatyzacji to z kolei koszt kilku tysięcy złotych. Jakie są tańsze sposoby na wychłodzenie wnętrza? Ostatnio hitem jest trik z TikToka.

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji? Trik z matą chłodzącą

Emily Magowan opublikowała na TikToku nagranie, które do tej pory zyskało ponad 25 tys. reakcji i 3 tys. udostępnień. Jej "łatwy trik, żeby w mieszkaniu było chłodniej" wypróbowali już użytkownicy aplikacji z całego świata. Kobieta radzi, aby kupić w aptece kompres chłodzący, a następnie rozłożyć go na wiatraku. 

Innym sposobem jest umieszczenie w zamrażarce kilku butelek z wodą, a następnego dnia ustawienie ich przed wiatrakiem. Zadziała również pozostawienie przed wiatrakiem miski z zimną wodą i kostkami lodu. 

"Uratowało moje życie"

W komentarzach pod nagraniem wypowiedziały się osoby, które korzystały już z tego sposobu. "To uratowało moje życie w upały", "Świetnie sprawdzi się nawet w nocy", "Można rozłożyć też na łóżku, wtedy pościel przyjemnie się wychłodzi" - czytamy porady w komentarzach. "Wolę tradycyjny sposób z miską zimnej wody i lodem" - dodał ktoś inny. Internauci zauważyli też, że poza metodą z wiatrakiem, warto też zasłaniać zasłony i nie wpuszczać do wnętrza promieni słonecznych.

Więcej o: