Kiedy sadzić tulipany? Nie przegap terminu! Wiosną będą piękne i pachnące

Tulipany potrafią zupełnie odmienić wygląd każdego ogrodu, gdy tylko zaczynają rozkwitać. Jeśli chcesz, by wiosną dopełniły twoje kwiatowe kompozycje, zasadź je w odpowiednim terminie. Optymalna data powoli się zbliża, a trzeba pamiętać także o jednym sprytnym triku. Dzięki niemu tulipany pięknie wyrosną i się nie zmarnują.

Tulipany to kwiaty, które królują wiosną w wielu ogrodach i na wielu działkach. Nic w tym dziwnego, ponieważ są piękne, pachnące i zwiastują nadejście ciepłych dni. Jeśli chcesz, by w przyszłym sezonie zachwycały wyglądem wśród twoich roślin, nie przegap terminu ich wysadzania. Ten powoli się zbliża, dlatego warto odpowiednio się przygotować i pamiętać o jednym triku, który sprawi, że będą bujnie i pięknie rosły.

Zobacz wideo Myk Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy sadzić tulipany? Nie przegap terminu, a wiosną będą zachwycać wyglądem

Jeśli się pospieszysz i wcześniej zdobędziesz cebulki tulipanów, zadbaj o to, by odpowiednio je przechować. Dzięki temu wiosną pięknie wyrosną i będą zachwycać wyglądem. Przede wszystkim umieść cebulki w skrzynkach z trocinami lub torfem. Przygotowane cebulki przechowuj w przewiewnym miejscu, w którym temperatura nie przekroczy 15°C. W takich warunkach spokojnie przetrwają do odpowiedniego terminu. Kiedy przy pada? Tulipany należy sadzić we wrześniu i w październiku bezpośrednio do gruntu do nasłonecznionego stanowiska. 

Jak sadzić tulipany? Jeden trik sprawi, że nie zniszczysz cebulek

Sadzenie tulipanów do gruntu nie jest skomplikowane, jednak trzeba odpowiednio przygotować miejsce, które ma przyjąć cebulki. Na początek oczyść je z chwastów i kamieni, a następnie wykop otwór na około 15 cm. Cebulki wkładaj do dziur oddalonych od siebie o co najmniej 10 cm i pamiętaj, by umieszczać je szpiczastą końcówką do góry. Na koniec delikatnie przysyp cebulki ziemią. Gdy wszystko będzie już gotowe, zastosuj pewien trik, który wykorzystuje wielu ogrodników. Chodzi o to, by podlać cebulki tulipanów odrobiną wody. Należy zrobić to jednak tylko raz, ponieważ jesienne warunki później same odpowiednio zadbają o ich rozwój i dzięki temu wiosną wyrosną piękne oraz pachnące kwiaty. Nie trzeba im w tym wcale pomagać, a nadmierne podlewanie może sprawić, że cebulki zgniją i w sezonie nie nacieszysz się rośliną.

Więcej o: