Włóż szyszkę do doniczki. Dzięki temu już nigdy nie zmarnujesz kwiatów doniczkowych

Przesuszenie kwiatów doniczkowych zdarzyło się wielu z nas. Najczęstszymi przyczynami są zapominalstwo, brak czasu lub niedostateczna ilość wiedzy na temat pielęgnacji roślin. Podpowiadamy ciekawy trik z szyszką, który pomoże kontrolować stan roślin. W jaki sposób?

Podczas spaceru w lesie warto zabrać ze sobą do domu kilka szyszek, bo mogą okazać się one pomocne w pielęgnacji roślin. Chociaż pomysł wydaje się oryginalny, naprawdę działa. Wystarczy wetknąć szyszkę do doniczki i ją obserwować.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Jak rozpoznać czy roślina jest przelana, czy przesuszona? Sprawdź liście 

Latem rośliny doniczkowe są narażone na przesuszenie lub na przelanie. Jak rozpoznać, czy kwiat ma za dużo, czy za mało wody? Kiedy roślina jest wysuszona, jej liście żółkną, marszczą się i brązowieją. Z czasem zaczynają się zwijać, a nawet odpadają. Nadmiar wilgoci objawia się zaś żółknięciem końcówek liści oraz plamami w rejonie nerwu. Przelana roślina ma liście miękkie, a w dotyku sprawiają wrażenie mięsistych oraz "wodnych". Jeśli nie jesteś pewna, kiedy należy podlać kwiaty doniczkowe, z pomocą przyjdzie ci trik z sosnową szyszką.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wypróbuj trik z szyszką. Już nigdy nie przelejesz ani nie przesuszysz kwiatów

Trik z szyszką okazuje się niezwykle przydatny, jeśli mamy problem z określeniem tego, czy nasze rośliny potrzebują wody. Zbierz w lesie kilka szyszek, odłóż je na ściereczkę, aby pozbyć się owadów, które mogą się w nich ukrywać, a następnie powkładaj je w ziemię w doniczce. Na czym polega ten sprytny sposób? Otóż dzięki naturalnym odruchom szyszki zaobserwujemy, czy ziemia w doniczce jest wilgotna, czy przesuszona. Gdy jest za dużo wody, łuski szyszki się zamkną, a gdy jest zbyt sucho, będą otwarte. To świetny i naturalny sposób na kontrolowanie kondycji roślin. Szyszka podpowie opiekunowi kwiatów, czy powinien je podlać, czy jeszcze chwilę zaczekać.

Więcej o: