Zalej wrzątkiem i wypij przed snem. Wymiecie złogi z jelit, a kilogramy polecą w dół

Odchudzanie nie jest proste. Nic więc dziwnego, że wiele osób próbuje wspomóc ten proces różnymi specyfikami. Nie musisz jednak przepłacać. Domowy "spalacz tłuszczu" znajdziesz w swojej kuchni. Pij wieczorem, a szybko poczujesz różnicę.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Niestety nie ma czegoś takiego, jak jeden, magiczny sposób na skuteczne odchudzanie. Zbilansowana dieta z ujemnym bilansem kalorycznym, regularna aktywność fizyczna i picie odpowiedniej ilości wody to klucz nie tylko do zrzucania zbędnych kilogramów, lecz także do zdrowia i lepszego samopoczucia. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, można również wspomóc się naturalnymi sposobami, które podkręcają metabolizm i wspomagają odchudzanie.

Zobacz wideo Ekspertka od żywienia i trenerka, Natalia Kruczyńska, dosadnie o tym, co nas tuczy. "To nie pieczywo i ziemniaki"

Zalej wrzątkiem i wypij przed snem. Efekty zaskakują

Jednym z nich jest właśnie napar z cynamonu, do przygotowania którego wystarczy 1 płaska łyżeczka dobrej jakości cynamonu cejlońskiego w proszku oraz 250 ml wrzącej wody. Cynamon należy zalać wrzątkiem i odstawić do zaparzenia na około 20-30 minut, a następnie wypić. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, można stosować do trzech razy w tygodniu. Cynamon to przyprawa, która od wieków ceniona jest za swoje właściwości. Wykazuje m.in. działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Oprócz tego wpływa również na regulację poziomu cukru we krwi, przyspiesza przemianę materii, poprawia pracę jelit i zwiększa metabolizm glukozy, dzięki czemu pomaga w odchudzaniu.

Co pić przed snem, żeby schudnąć? 

Drugą opcją jest natomiast herbata z kozieradki. Kozieradka to znana od dawna, ale nieco zapomniana roślina, która skutecznie wspomaga proces odchudzania. Zawarty w jej nasionach galaktomannan to rozpuszczalny w wodzie heteropolisacharyd, który może przyczyniać się do zmniejszenia wagi ciała. Aby przygotować herbatę z kozieradki, należy zalać wrzątkiem rozgniecione wcześniej nasiona i przykryć do zaparzenia na około pięć minut. Po tym czasie wystarczy odcedzić napar i wypić ciepły na około 30 minut przed snem.

Źródła: Medicinal and Nutritional Perspective of Cinnamon: A Mini-review
Health promoting properties of cinnamon
Is fenugreek good for you?

Więcej o: