Dzień kebaba. Pytają księdza, czy można go zjeść w piątek. Odpowiedział: "Jeśli..."

"Czy zjedzenie kebaba, w dzień kebaba, który wypada w piątek to grzech?" - takie zapytanie na TikToku dostał ksiądz Sebastiana Picura. Duchowny postanowił odpowiedzieć na to pytanie. Wielu internatów ma odmienne zdanie od duchownego.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl 

Dzień Mamy, dzień Ojca, dzień dziecka - każdy z nas zna te wyjątkowe święta. Istnieje również coś takiego, jak kalendarz świąt nietypowych. Można w nim np. znaleźć dzień frytek, dzień kawioru, dzień czerwonego kapturka, czy dzień kebaba. Ten ostatni wzbudził niemałą sensację wśród internautów. Jeden z nich postanowił zapytać się księża, czy jeśli zje kebaba w piątek, to będzie mieć grzech. Nagranie z odpowiedzią duchownego już teraz ma ponad 70 tys. wyświetleń. 

Zobacz wideo Masz ochotę na kebaba? Zrób go w domu!

Czy w piątek, gdy wypada dzień kebaba, można go zjeść i nie mieć grzechu? 

Nie da się ukryć, że pytanie, które zadał użytkownik TikToka księdzu Sebastianowi było dość nietypowe. W końcu chodzi o kebaba. Pewnie tylko najwięksi fani tej potrawy wiedzą, że już w najbliższy piątek 14 lipca będziemy obchodzić dzień kebaba. To jak to w końcu jest? Ksiądz Sebastian nie ma dobrych wieści dla fanów kebabów. 

Jeśli w piątek nie ma liturgicznej uroczystości (dzień kebaba do takich nie należy) i nie ma udzielonej dyspensy, to patrząc na wartość postu należy powstrzymać się od pokarmów mięsnych.

- napisał duchowny.

Internauci w komentarzach są podzieleni w kwestii poszczenia w piątek. Jedni uważają, że absolutnie nie powinno się jeść w tym dniu mięsa, inni zaś twierdzą, że są pewne odstępstwa od tego. 

Jezus nie zakazywał. Zakazuje kościół i jego wymysły...
Post moim zdaniem powinien być formą pokuty jak w Biblii, a nie nakazem, które kościół traktuje jako grzech. W innych krajach nie ma postu jako grzech kiedy nie pościmy oczywiście.
Ja pilnuje piątku i tak dzieci są też nauczone.
Mnie ksiądz mówił, że post w piątek to post zwyczajowy i jeżeli musiałbym zjeść mięsa bo nie byłoby innego jedzenia to nie.
Moja teściowa była u spowiedzi w polskim kościele w USA i spowiadała się ze jadła w piątek mięso, na co ksiądz powiedział ze to nie grzech.

- czytamy w komentarzach. 

Kim jest ksiądz Sebastian Picura?

Ksiądz Sebastian Picur jest obecnie wikarym w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie w województwie podkarpackim. Duchowny jest bardzo aktywny w social mediach, gdzie tylko na TikToku obserwuje go 712 tys. fanów i liczba ta stale rośnie. Ostatnio ksiądz Sebastian wydał swoją pierwszą książkę pt. "Holy Game". To powieść o młodzieży i dla młodzieży.

Więcej o: