"Dostaliśmy pustą kopertę od najbogatszej cioci w rodzinie!" W środku była wiadomość dla nowożeńców

Wiele młodych małżeństw potwierdza, że trend na przekazywanie na prezent kopert bez pieniędzy staje się coraz popularniejszy. Młodzi się cieszą, a goście mają pewność, że nic się nic się nigdzie nie zawieruszy i nie zgubi.
Zobacz wideo Zapytaliśmy mieszkańców Opola, ile wypada dawać do koperty na wesele

Utarło się, że po mszy ślubnej przed kościołem ustawia się świeżo upieczona para młoda, a do niej długa kolejka gości, by złożyć gratulacje, życzenia i przekazać prezenty bądź kwiaty. Obok nich stają świadkowie, którzy mają za zadanie ułatwić nowożeńcom i przejmują podarunki od gości, zanosząc je od razu do samochodu. Reszta gości wybiera jakiś moment w trakcie trwania wesela, podchodzi do pary młodej i wtedy wręcza im prezent

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Coraz trudniej kupić młodym trafiony prezent, goście wolą dawać pieniądze

To właśnie koperta z pieniędzmi staje się najpopularniejszym prezentem wręczanym z okazji ślubu. Są pary, które tworzą listę prezentów, by każdy gość mógł wybrać co kupić zgodnie z przewidzianym budżetem. To świetne rozwiązanie, jeśli i młodzi i goście chcą mieć pewność, że to co kupią będzie trafione i potrzebne. Jeśli takiej listy nie ma, goście stawiają na pieniądze, sami mogą nie wiedzieć, co konkretnie potrzebują młodzi, a tak wiadomo, że pieniądze zostaną przeznaczone na jakiś konkretny cel. Dlatego tak popularne stają się skrzynki, sejfy i dekoracyjne pudełka przygotowywane na wesele i to do nich wrzucane są wszystkie koperty. Tak też było podczas wesela pani Agnieszki. Gdy emocje po weselu już opadły chciała wspólnie z mężem przejrzeć wszystko, co otrzymali od gości. 

Nowy trend prezentów weselnych - koperty bez pieniędzy

Wszystkie koperty, jakie otrzymała para były zanoszone do specjalnego hotelowego sejfu przez świadków, tak by żadna nigdzie się nie zawieruszyła lub nie wpadła w niepowołane ręce. Gdy nowożeńcy zaczęli przeglądać koperty okazało się, że w jednej z nich wcale nie ma pieniędzy. Początkowo się zdziwili, ale szybko wyszło na jaw, że kopertę podarowała najbogatsza ciotka w rodzinie. Wszystkim dobrze znana z ograniczonego zaufania do obcych i bezwzględnej ostrożności. Zamiast pieniędzy znaleźli od niej w kopercie potwierdzenie przelewu na 10 tysięcy złotych i gratulacje. Wiele młodych małżeństw potwierdza, że taka forma przekazywania prezentów pieniężnych staje się coraz bardziej popularna. Zapobiega to przykrym sytuacjom i daje pewność, że jego prezent trafił w odpowiednie ręce.

Źródło: kobieceinspiracje.pl

Więcej o: