Wlej do toalety i wetrzyj w muszlę. Po zabrudzeniach od razu nie będzie żadnego śladu

Czyszczenie toalety może być naprawdę uciążliwe, gdy mamy do czynienia z uporczywymi zabrudzeniami lub kamieniem. W szybki i łatwy sposób można sobie z tym poradzić, stosując sprytny domowy trik z użyciem dwóch składników. Po co warto sięgnąć? Podpowiadamy.

Jeśli chcesz szybko i skutecznie doczyścić toaletę bez sięgania po chemiczne środki z drogerii, zainteresuj się pewnym domowym sposobem. Jest ekologiczny, naturalny, a do tego naprawdę świetnie się sprawdza. Potrafi sobie poradzić nawet z usunięciem kamienia oraz uporczywych zabrudzeń. Po co warto sięgnąć? Podpowiadamy. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wlej do toalety i wmasuj w muszlę. Po chwili zalśni czystością

Do szybkiego oraz dokładnego doczyszczenia brudu i kamienia z toalety wcale nie potrzebujesz dedykowanych produktów z drogerii. Jeśli lubisz testować naturalne oraz ekologiczne rozwiązania, sięgnij po niezawodny ocet spirytusowy i jeden nietypowy dodatek. Jaki? Swoim trikiem podzieliła się Jessica Haizman, czyli użytkowniczka TikToka z profilu @jessicahaizman. Domowa mieszanka sprawi, że toaleta od razu zalśni czystością, a ty nie będziesz musiała martwić się o kamień oraz uporczywe zabrudzenia.

Na krótkim nagraniu Jessica Haizman zaleca, by spłukać wodę w toalecie, a następnie polać obficie muszle szklanką octu. Teraz trzeba dodać do środka kilka kropli mydła kastylijskiego i za pomocą szczotki dokładnie wmasować produkty w toaletę. Gdy dotrzesz już do każdego zakamarka, spłucz wodę i ciesz się czystą muszą bez brudu oraz kamienia. W sekcji komentarzy pod materiałem pojawiły się liczne reakcje na temat nagrania. Wiele osób przyznało, że chce przetestować trik z wykorzystaniem octu i mydła.

Świetny pomysł.
Genialne.
Dziękuję ci za ten trik!

Na dłużej zapomnij kamieniu w toalecie. Wysmaruj muszlę jednym produktem, a będzie to możliwe

Kiedy toaleta już lśni czystością, warto zrobić jedną dodatkową rzecz, która sprawi, że znacznie dłużej będzie doskonale się prezentować. W tym celu zakręć zawór spłuczki i opróżnij muszlę z wody przy pomocy plastikowego kubeczka. Dokładnie osusz wnętrze toalety ręcznikiem papierowym. Teraz przyda się wosk, którego zwykle używa się do polerowania aut. Można kupić go już za 15 zł, a przedłuży czystość toalety, na której kamień tak łatwo nie będzie się mógł osadzić. Wystarczy wsmarować wosk w muszlę, a następnie odkręcić zawór spłuczki i spuścić wodę. 

Więcej o: