Zalej wodą, odczekaj 2 godziny i podlej cebulę. Zbierzesz kosze pełne dorodnych główek

Chcesz cieszyć się obfitymi zbiorami cebuli? Wypróbuj ten domowy nawóz. Jest naturalny, więc nie zaszkodzi uprawom i możesz przygotować go samodzielnie w domu. O czym mowa?

Cebula jest warzywem często uprawianym w przydomowych ogródkach, ale by pięknie rosła, warto ją nawozić. Zamiast sięgać po gotowe odżywki, podpowiadamy sprawdzony domowy sposób, dzięki któremu cebula urośnie duża i dorodna.

Zobacz wideo Syrop z cebuli łagodzi każdy rodzaj kaszlu

Jak nawozić cebulę? Warto robić to trzy razy w ciągu roku

Gotowe odżywki zawierają substancje chemiczne i raczej nie powinnyśmy stosować ich do roślin, które później lądują na naszym talerzu. Podpowiadamy sprawdzony trik na nawóz do cebuli, dzięki któremu zbierzesz obfite i zdrowe plony. Do przygotowania odżywki wykorzystasz produkt, który zazwyczaj ląduje w koszu. O czym mowa? Przyda ci się popiół drzewny. Ten odpad świetnie chroni uprawy przed szkodnikami. Zawiera wiele wapnia, potasu i składników odżywczych, które wspomogą rośliny we wzroście i prawidłowym rozwoju. Odżywianie cebuli dzielimy na trzy etapy: najpierw nawozimy ją 4 tygodnie po posadzeniu, później w okresie pączkowania, a na końcu dokarmiamy ją poprzez pryskanie liści. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak zrobić domowy nawóz do cebuli? Zazwyczaj go wyrzucasz, tym razem zalej wodą 

Aby zrobić domowy nawóz, wystarczy, że przesiejesz popiół, a następnie zalejesz go wodą, stosując proporcje 100 g popiołu na litr wody. Mieszaninę pozostaw na dwie godziny, a następnie rozcieńcz z wodą i podlej rośliny. W uprawie cebuli przydatne okazują się również skórki od banana. Dwie lub trzy skórki pokrój w drobną kostkę, włóż do słoika i zalej wodą. Odstaw przynajmniej na dwa dni. Po upływie tego czasu podlej mieszanką cebulę. Zabieg można stosować co 2-3 tygodnie.

Więcej o: