Ta zbrodnia wstrząsnęła światem. Trzymała kobietę, którą dźgano nożem. Teraz wyszła z więzienia

Leslie Van Houten wyszła z więzienia po 53 latach. Jak donoszą zagraniczne media, była członkini sekty Charlesa Mansona chce zacząć żyć na nowo. 73-latka zamierza znaleźć pracę i nauczyć się funkcjonować we współczesnym świecie. - Musi nauczyć się korzystać z internetu i kupować rzeczy bez użycia gotówki - mówią jej prawnicy, cytowani przez zagraniczne media.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Nicole odeszła z sekty mormonów. Teraz edukuje na TikToku

Leslie Van Houten była najmłodszą członkinią sekty Charlesa Mansona. W zabójstwach, których dokonywał wraz ze swoimi wyznawcami, uczestniczyła mając zaledwie 19 lat. W 1969 roku, 19-latka została skazana za udział w morderstwie dwóch osób: właściciela sklepu w Los Angeles i jego żony. Leno LeBianco i Rosemary LeBianco zostali bestialsko zasztyletowani przez bandę Mansona dosłownie kilka dni po tym, jak ów sekta zamordowała żonę Romana Polańskiego Sharon wraz z czwórką przyjaciół. Do zbrodni doszło w Hollywood.

W trakcie morderstwa małżeństwa sklepikarzy, Leslie Van Houten miała przytrzymywać Rosemary LeBianco podczas gdy ktoś zadawał jej kolejne ciosy nożem. Później w zeznaniach nastolatka stwierdziła,  że sama dźgnęła kobietę już po jej śmierci. Wtedy też policja schwytała wszystkich członków sekty i samego Mansona. 

Mordowała w sekcie Mansona jako 19-latka. Teraz wyszła na wolność

Po 53 latach odsiadki sąd wyraził zgodę na zwolnienie Van Houten. Nastąpiło to po wieloletniej walce jej prawników o zwolnienie warunkowe. Jej obrońcy przekonywali, że kobieta miała przejść gruntowaną przemianę w więzieniu, ukończyć studia i zaangażować się w pomoc innym. Miała również wyraźnie odciąć się od działań sekty Mansona i potępić je, wyrażając jednocześnie skruchę za swoje czyny.

Kobietę we wtorek 11 lipca br. zwolniono z kary dożywocia. Nie od razu jednak zazna prawdziwej wolności. Na początek zostanie umieszczona w specjalistycznym zakładanie, w którym spędzi rok. W placówce ma przystosowywać się do życia we współczesnej rzeczywistości, której na razie nie zna.

Musi nauczyć się korzystać z Internetu. Musi nauczyć się kupować rzeczy bez użycia gotówki

- mówiła obrona Van Houten, cytowana przez zagraniczne portale.

Źródła: ABC News/AP News/The Guardian/CNN

Więcej o: