Zamiast wlewać do płatków, zmieszaj z wodą. To skuteczny środek nie tylko na mszyce

Na twoich roślinach pojawiły się mszyce? Lepiej szybko zacznij działać, bo te szkodniki sieją prawdziwe spustoszenie w ogrodzie. Podpowiadamy domowy sposób na mszyce, dzięki któremu pozbędziesz się uciążliwych owadów.

Zamiast kupować drogie specyfiki, wypróbuj domowe sposoby na mszyce. Działają one równie skutecznie, a są znacznie tańsze i proste w przygotowaniu. Dzięki nim ochronisz rośliny przed szkodnikami, a twój ogród znów będzie piękny.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Jakie rośliny atakują owady? Nie mają litości i żerują nawet na kwiatach doniczkowych, ale pomoże prosty środek na mszyce

Mszyce to niewielkie owady z rodziny pluskwiaków. Są tak małe, że pojedynczo trudno je zauważyć gołym okiem. Pojawiają się na większości gatunków roślin zarówno na warzywach uprawnych, roślinach ozdobnych, jak i na kwiatach doniczkowych. Składają jaja, a larwy wylęgają się na wiosnę. Mają aparat gębowy gryząco-ssący, przez co żerują na liściach, łodygach i pąkach, powoli pożerając roślinę. Jeśli zauważyłyśmy ich obecność, warto podjąć odpowiednie kroki, gdyż szybko opanują nasz ogród lub parapet. Podpowiadamy domowe sposoby na mszyce, dzięki którym pozbędziesz się szkodników. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowe sposoby na mszyce. Zamiast kupować drogie preparaty, zrób oprysk w domu

Jak widzimy na tiktokowym profilu To_co_lubie_najbardziej istnieje kilka domowych sposobów, aby pozbyć się mszyc. Jednym z nich jest oprysk z mleka.

Wystarczy wlać do słoika wodę i dodać mleko w proporcji 1:1, czyli np. pół litra mleka na pół litra wody. Taki oprysk ma działanie grzybobójcze i bakteriobójcze. Pomaga pozbyć się mszyc, mączniaka i zarazy ziemniaczanej. Oprysk wykonujemy co 10 dni, aby przyniósł efekty. Innym sposobem jest zastosowanie mieszanki sody oczyszczonej i wody. Na litr letniej wody dodajemy pół łyżeczki sody, mieszamy i odstawiamy, aby przestygła. Rośliny pryskamy taką mieszanką co 3-4 dni. 

Więcej o: