Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Według statystyk już ponad 53% Polaków nosi okulary, zarówno korekcyjne, jak i np. specjalistyczne szkła blokujące niebieskie światło. Zwykle nosimy je podczas korzystania z komputera. Jak się okazuje, na rozmowach przez kamerkę, lepiej je ściągnąć. Dlaczego? Lanah Jones przekonała się o tym na własnej skórze.
Od czasów pandemii popularności wideo rozmów poszybowała w górę. Rozmowy przez kamerkę są dziś spotykane w wielu firmach, czy na uczelniach. Jak się okazuje, osoby, które na co dzień noszą okulary, mogą nieświadomie narażać się na spore nieprzyjemności podczas internetowych spotkań. Wszystko przez ekran komputera odbijający się na szklanej powierzchni. O tym, jak irytujący może być ten problem przekonała się australijska tiktokerka Lanah Jones.
Filmik, na którym kobieta ostrzega przed noszeniem okularów podczas rozmów przez kamerkę, zebrał już ponad 255 tysięcy wyświetleń. Na nagraniu możemy zobaczyć, jak w jej okularach odbija się ekran telefonu. Obraz jest niezwykle wyraźny. Co więcej, influencerka wspomniała w materiale o nieprzyjemnej sytuacji związanej z tym zjawiskiem. Podczas jednego z internetowych spotkań zobaczyła w szkłach swojego przełożonego, że mężczyzna przegląda Instagrama podczas podsumowania jej wyników.
Co gorsza, sama popełniła błąd, zakładając okulary podczas wideo rozmowy ze swoim chłopakiem. Partner dziewczyny doskonale widział, że ta podczas rozmowy przeglądała media społecznościowe. W celu uniknięcia podobnych sytuacji, Lanah postanowiła podzielić się wspomnianym filmikiem. Materiał spotkał się z aprobatą widzów. Prawie 2000 użytkowników polubiło nagranie. Jedna z nich postanowiła nawet podziękować tiktokerce w komentarzach.
Niezwykle ważna kampania społeczna. Dziękuję bohaterko
Co w takich sytuacjach mogą zrobić osoby, które potrzebują okularów korekcyjnych? Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zamiana szkieł na soczewki kontaktowe. Nie każdy jednak lubi to rozwiązanie. Możesz także spróbować zredukować odbicie ekranu. Zmień kąt nachylenia i zwiększ oświetlenie pomieszczenia, w którym się znajdujesz. To powinno znacznie zredukować widoczność ekranu na okularach.
Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie tego problemu. Coraz więcej firm decyduje się na produkcję okularów ze specjalnym filtrem, dzięki któremu obraz wyświetlany z komputera, nie będzie obijał się na szklanej powierzchni. Jeśli często prowadzisz wideo rozmowy, warto zastanowić się nad ich zakupem.