Wkładam kawałek folii aluminiowej do pilota. Dzięki temu unikam nieprzyjemnych niespodzianek

Ta pozornie absurdalna metoda z wykorzystaniem folii aluminiowej do pilota, może okazać się zbawienna w przypadku pewnego uciążliwego problemu, z którym w jakimś momencie mierzy się każdy z nas. W jaki sposób? Wyjaśniamy.

Niektóre domowe sposoby mogą pomóc zaoszczędzić trochę czasu i frustracji. Jak się okazuje również w sytuacji, gdy zabraknie baterii w pilocie. Folia aluminiowa to produkt, który posiada wszechstronne zastosowanie i stanowi pomocną alternatywę w wielu awaryjnych sytuacjach.

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Folia aluminiowa w pilocie. Oto dlaczego warto umieścić tam kawałek aluminium

Pilot przestał działać, bo skończyły się baterie? Pierwszą myślą jest to, że musisz je wymienić. Sprawy komplikują się w sytuacji, kiedy uświadamiamy sobie, że nie posiadamy odpowiedniego modelu do naszego pilota, lecz mamy w nieco innym rozmiarze. Nic straconego, możesz je wykorzystać. Piloty zazwyczaj zasilane są bateriami typu AA, lecz możemy je również z powodzeniem zastąpić mniejszą baterią alkaliczną AAA. Wszystko, czego potrzebujemy, to kawałek folii aluminiowej.

  1. Najpierw złóż folię aluminiową w mały kwadrat, tak aby zmieścił się dokładnie w przestrzeni między dwiema bateriami.
  2. Włóż ją do pilota, w miejscu, gdzie wkładasz baterię. Ważne, aby zrobić to po stronie metalowych przewodów, czyli sprężynek.
  3. Postaraj się, aby kostka utworzona z folii stykała się z metalowymi przewodami pilota.
  4. Włóż alkaliczną baterię AAA do urządzenia.

Gotowe! Pilot będzie działał. W tej sytuacji folia będzie pełniła rolę mostku przewodzącego.

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej. Niektóre z nich mogą zaskoczyć

Folia aluminiowa to niezbędnik w kuchni, ale jej giętka, metaliczna struktura sprawia, że jest bardzo przydatna również w całym domu. Oto dlaczego warto się w nią zaopatrzyć:

  • Kulka uformowana z folii umożliwia szybkie usunięcie z grilla wszelkich przypalonych resztek.
  • Wrzuć do pralki trzy, cztery kulki zwiniętej folii aluminiowej i nastaw pranie. Zapomnisz o elektryzujących się tkaninach.
  • Kulka z folii aluminiowej może pomóc w czyszczeniu naczyń kuchennych, które można dobrze szorować, takich jak szklane naczynia żaroodporne lub żeliwne patelnie.
  • Owiń nóżki kanapy kilkoma warstwami wytrzymałej folii, aby ułatwić przesuwanie jej po dywanie. Dzięki temu unikniesz zarysowań.
  • Folia aluminiowa odbija ciepło, więc spróbuj umieścić ją pod pokrowcem na deskę do prasowania, aby nieco szybciej wygładzić zagniecenia.
Więcej o: