Jak zrobić 10 tys. kroków dziennie, pracując przy biurku? Trenerka zdradziła trik

Metoda 10 tysięcy kroków staje się coraz powszechniejsza. Ten prosty sposób dba o zachowanie aktywności fizycznej w ciągu dnia. Co jednak w sytuacji, jeśli pracujemy przez większość dnia przy komputerze i mamy siedzący tryb pracy? Trenerka podzieliła się pewnym trikiem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić 10 tys. kroków, pracując przy biurku? Jak się okazuje, nie musimy poświęcać na to dużo czasu. Wystarczy prosty trik, aby w ciągu całego dnia osiągnąć oczekiwany wynik. 

Zobacz wideo Kiedy możemy zacząć ćwiczyć po porodzie? "Tak naprawdę już kilka godzin po"

Zdradziła trik na 10 tys. kroków dziennie. Możesz to robić w trakcie pracy

Kate Gugerli to tiktokerka, która dzieli się w internecie prostymi sposobami, które mają wspomóc utratę wagi. Ostatnio udostępniła filmik z banalnym trikiem na osiągnięcie 10 tys. kroków dziennie. Sposób kobiety jest szczególnie przydatny dla osób pracujących za biurkiem lub innych ludzi z siedzącym trybem życia. Na czym polega jej sekret?

W materiale Kate przyznała, że regularnie korzysta z triku podczas dni, w których musi spędzić dużo czasu przed komputerem. Raz na jakiś czas odrywa się od klawiatury i zaczyna szybko maszerować w miejscu. W międzyczasie odkryła, że "przejście" 100 kroków zajmuje jej około 40 sekund, a 1000 niecałe 6 minut. W ciągu dnia powtarza ten rytuał co najmniej 10 razy. W ten sposób osiąga cel w godzinę. Nie musi przy tym wychodzić z domu, czy robić dłuższych przerw od pracy. Zaledwie kilka minut przerwy wystarcza do wprowadzenia zdrowego nawyku w życie.

Fani są zachwyceni. "Odkryłam ten sposób w zeszłym roku"

Sposób Kate, choć banalnie prosty, okazał się niezwykle skuteczny. Niektórzy użytkownicy platformy wyznali jednak, że nie mają równie dobrej kondycji co tiktokerka. Jedną z komentujących zadyszkę złapała już po 100 krokach. Trenerka nie krytykowała jej. Przypomniała jedynie, że każdy osiąga założony cel w swoim tempie. Wiele osób zaznaczyło, że z pewnością wypróbują ten patent

Odkryłam ten sposób w zeszłym roku.
Niesamowita porada. Na pewno wypróbuję ten sposób
Tego właśnie potrzebowałam. Mam problem ze zrobieniem 10 tys. kroków.
Więcej o: