Depilujesz okolice bikini? Ginekolożka ostrzega: to może mieć wpływ na życie intymne

Depilacja okolic bikini to indywidualny wybór każdej kobiety. Jak się jednak okazuje, usuwanie włosów z tego obszaru ciała nie pozostaje bez wpływu na zdrowie. Jedną z ekspertek, która przekonuje, że depilacja nie zawsze może mieć dla nas pozytywny efekt, jest dr Jen Gunter.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Ginekolożka od lat edukuje swoje pacjentki oraz kobiety na temat pielęgnacji okolic intymnych. Lekarka jest też autorką książki "Biblia waginy", w której porusza m.in. tematykę depilacji bikini. Zachęca swoje pacjentki do zachowania naturalności nie tylko ze względu na sztucznie wykreowany trend całkowitego braku włosów w miejscach intymnych u kobiet, lecz również ze względu na ochronę skóry.

 

Dr Jen Gunter tłumaczy m.in., że poprzez nieprawidłowe golenie okolic bikini fundujemy skórze tzw. "mikroskopijną traumę". Jedną z tych mniej prawidłowych metod, o których mówiła, jest usuwanie włosów za pomocą wosku. Według niej, powoduje to "mikroskopijne urazy", które mogą prowadzić do infekcji. 

Jak twierdzi dr Jen Gunter, całkowite wyrywanie włosów wraz z cebulkami może prowadzić do tego, że odrastające, małe włoski będą wrastać w skórę. Sama przyznaje, że czasami korzysta z oferty salonów kosmetycznych i zdarza jej się wykonywać ten rodzaj depilacji. Podkreśla jednak, że zawsze powinno się poprosić osobę wykonującą zabieg o zmierzenie temperatury wosku. Po depilacji zaś, lekarka unika mycia podrażnionych części ciała wodą przez cały dzień. Dodaje również, że nie powinno się za pomocą rozgrzanego wosku usuwać owłosienia z delikatniejszych miejsc, np. warg sromowych.

Dr Jen Gunter zaznaczyła na końcu, że tego rodzaju depilacja może mieć również wpływ na nasze pożycie seksualne. Wyjaśniała, że każdy włos połączony jest z zakończeniem nerwowym, a więc nieprawidłowy sposób depilacji, nieuwzględniający kwestii bezpieczeńtwa, na dłuższą metę może wpłynąć na stopień odczuwania przez nas przyjemności podczas współżycia.

Lekarka ostrzega: nieprawidłowa depilacja bikini może wpłynąć na życie intymne!

Podkreślała, że owłosienie występujące w tych miejscach ciała ma swoje zastosowanie - naturalną ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznym. Zwróciła też uwagę na kwestię wykonywania depilacji maszynką "pod włos", która może prowadzić do tego, że nowe włosy będą wrastać w skórę, co również może powodować zakażenia i dyskomfort. 

Jeżeli jednak chcemy pozbyć się owłosienia w okolicach bikini, każdorazowo przed depilacją należy zadbać o odpowiednią higienę miejsc intymnych, a na koniec nawilżyć podrażnioną skórę bezzapachowym balsamem. 

Źródło: bbc.com

Więcej o: