Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej? Będzie lśnić jak nowa i zapomnisz o szorowaniu

Jak doczyścić kamień osadzający się na kabinie prysznicowej? Zwykle pozbycie się nalotu wiąże się z długotrwałym szorowaniem i różnymi detergentami. Zamiast marnować czas i pieniądze, skorzystaj ze sprawdzonego triku i pozbądź się brudu w mgnieniu oka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kamień pokrywający kabinę prysznicową to widok, którego nie chce zobaczyć chyba żaden człowiek. Osad potrafi być niezwykle trudny do usunięcia. Istnieje jednak sprawdzony trik, dzięki któremu pozbędziesz się nalotu w naturalny i tani sposób. Potrzebujesz tylko jednego produktu.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej? Spryskaj go jednym produktem

Jak wiadomo, czas jest najważniejszym zasobem, jaki mamy do dyspozycji. Nie można go więc marnować na długotrwałym szorowaniu kabiny prysznicowej. Zresztą, nawet i to czasami nie pomaga w pozbyciu się kamienia z szyby. Zamiast poświęcać się syzyfowej pracy, lepiej jest skorzystać z prostego triku, dzięki któremu usuniemy brud w mgnieniu oka. Potrzebujesz tylko jednego produktu. A jest nim oczywiście, niezawodny ocet biały.

Tym prostym trikiem podzieliła się tiktokerka Laura Williams, posługująca się nickiem cleaning_at83. Na filmiku kobieta korzysta z octu, który sprzedawany jest w butelce ze spryskiwaczem. Zamiast tego można bez żadnego problemu kupić płyn w zwykłym pojemniku i przelać go do atomizera. Następnie należy rozprowadzić go po całej szybie prysznicowej i zostawić na 10 minut. Później za pomocą gąbki rozetrzyj środek po szkle. Na koniec spłucz ocet ciepłą wodą. Nie zapomnij o ściągnięciu jej nadmiaru z kabiny. Jeśli tego nie zrobisz, na szybie mogą pojawić się zacieki. 

"To jest niesamowite" Widzowie są zachwyceni skutecznością banalnego triku

Filmik Laury zyskał sporą popularność. Polubiło go prawie 1,5 tysiąca użytkowników. Wielu z nich zostawiło także pozytywne opinie o skuteczności domowego sposobu. Szczególną uwagę zwrócili na brak konieczności monotonnego szorowania kabiny. Jeden zasugerował, że jeszcze lepiej zadziała podgrzany wcześniej ocet. 

To jest niesamowite
Na pewno wypróbuje ten trik. Wczoraj spędziłam wieki, szorując kabinę i nic się nie zmieniło
Super sposób na mega czysty prysznic
Więcej o: