76-letnia gwiazda ma figurę bogini. Od lat stosuje jeden prosty trik

Niemal wszyscy znamy jej "Malovany dzbanek", który nie raz wybrzmiewa na polskich imprezach. Helena Vondrackova króluje bowiem na czeskiej scenie muzycznej, zachwycając swoich fanów nie tylko głosem, ale i olśniewającą urodą i figurą. Jakiś czas temu gwiazda zdradziła, jak dba o swoją sylwetkę. "To wcale nie jest takie trudne" - twierdzi.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Uchodzi za najpopularniejszą czeską artystkę XX wieku, często nazywana jest również "królową czeskiej piosenki". Choć Helena Vondrackova w czerwcu skończyła 76 lat, niektórzy twierdzą, że nadal ma figurę nastolatki. Gwiazda postanowiła więc uchylić rąbka tajemnicy i opowiedzieć o tym, jak na co dzień dba o swój wygląd. 

Zobacz wideo Chodakowska wierzy w przemianę rysów twarzy poprzez dietę? "Ściema, ściema!"

Helena Vondrackova olśniewa wyglądem. "To wcale nie jest takie trudne"

Słynna czeska piosenkarka wspominała w wielu wywiadach, że szczególną uwagę zwraca na godziny spożywanych posiłków. - Trochę sportu, a po 17:00 nic nie jeść. To wcale nie jest takie trudne! - powiedziała niegdyś w rozmowie z "Telemagazynem". To dla artystki podstawowa i najważniejsza zasada, która gwarantuje jej dobre samopoczucie, lepszy sen i zadbaną sylwetkę. Mimo to Helena Vondrackova ma jeszcze kilka innych wskazówek, którymi chętnie dzieli się ze swoimi fanami. 

 

Przydomowy ogródek najlepszy na spalanie kalorii?

Czeska artystka wyznała również, że ważny jest dla niej ruch i stosunkowo dużo czasu poświęca na aktywność fizyczną. - Dużo się ruszam. Tłuszcz spalam przy pieleniu i kopaniu grządek w moim ogromnym ogrodzie. Na zakupy jeżdżę rowerem. Codziennie ćwiczę w domowej siłowni, gram w tenisa - przyznała gwiazda w rozmowie z "Rewią".

Artystka zwraca uwagę również na to, co je oraz w jaki sposób. Jak sama przyznaje, woli przygotowywać mniejsze porcje i jeść je częściej. Wyjątek robi jedynie w przypadku śniadania, które - według niej - musi być obfite. Vondrackova ograniczyła także masło i alkohol, choć okazjonalnie pozwala sobie na lampkę czerwonego wina. 

 
Więcej o: