Połóż folię bąbelkową na basen. To banalne rozwiązanie pomoże ci uniknąć niemiłej niespodzianki

Baseny ogrodowe są w ostatnich latach coraz popularniejsze. Nie każdy jednak wie, że istnieje sprytny trik, dzięki któremu ciepłą i przejrzystą wodą możemy cieszyć się całe lato. Przyda ci się... folia bąbelkowa.

Wiele z nas uwielbia latem zanurzyć się w basenie, ale zdarza się, że musimy chwilę poczekać, zanim woda się nagrzeje. Na szczęście istnieje sposób, aby tego uniknąć. Wypróbuj ten trik, a woda w basenie pozostanie przejrzysta i ciepła przez całe lato.

Zobacz wideo Rebel Wilson ucztuje w basenie na wakacjach

Dlaczego warto kupić folię bąbelkową na basen? Dzięki niej woda będzie znacznie cieplejsza

Folia bąbelkowa wykonana jest z lekkiego polietylenu lub polipropylenu. Pęcherzyki powietrza zatrzymują ciepło, więc kiedy przykryjemy basen folią bąbelkową, woda będzie szybciej się nagrzewać. Ma ona właściwości izolacyjne, więc gdy woda się nagrzeje w ciągu dnia, nocą ciepło nie ucieknie tak szybko. Dodatkowo stanowi również świetne zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi lądującymi w basenie, czyli np. przed owadami. Wystarczy położyć ją na basen po zakończonej kąpieli, a folia zatrzyma temperaturę wody do następnej kąpieli.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Jak wyczyścić wodę w basenie? Z pomocą przyjdzie ci soda oczyszczona

Zdarza się jednak, że z czasem w basenie pojawia się brudna i zazieleniona woda. Jak poradzić sobie z tym problemem? Na szczęście nie od razu musimy sięgać po środki chemiczne. W czyszczeniu basenu świetnie sprawdza się soda oczyszczona. Do dużego basenu potrzebujemy około 5 kilogramów sody, którą możemy zakupić w większej ilości przez internet. Należy wsypać ją do basenu, a skutecznie usunie glony i rozpuści zanieczyszczenia, jednak warto pamiętać, aby po zakończonym zabiegu zebrać resztki sody odkurzaczem basenowym. 

Więcej o: