Agat - właściwości oraz gotowe pomysły na aranżację we wnętrzu

Agat to symbol uzdrowienia i relacji z matką ziemią. Występuje w wielu różnych odcieniach oraz wzorach, każdy o szczególnym znaczeniu. Jak wybrać idealny kamień? Sprawdź wszystkie oblicza agatu i ciekawe pomysły do domu i mieszkania.

Agat - znaczenie. Jaką ma symbolikę? 

Agat wprowadza harmonię pomiędzy energią yin i yang, uspokaja i wzmacnia pewność siebie. Ułożony na biurku, poprawi koncentrację oraz zdolności analityczne. Jakie znaczenie przypisuje się agatowi? To ogólnie rzecz ujmując kamień miłości, który chroni przed złem, jednak wszystko zależy od koloru. 

Agat - właściwości. Kolorowe moce

Ten półszlachetny minerał występuje w każdym kolorze tęczy, kolejne barwy mają różne moce. Główne właściwości agatu to ochrona przed nieszczęściem i uzdrowienie na różnych poziomach. W Starożytnej Grecji agaty wykorzystywano do odpędzania złych mocy, w formie lekarstwa na ukąszenie skorpiona czy węża. Wierzono także, że to właśnie te kamienie zapewniają zwycięstwo na wojnie. Która odmiana agatu może przysłużyć się Tobie? Poniżej mała podpowiedź.

Zobacz wideo Oto zaskakujący test opisujący twoją osobowość i twoje relacje z bliskimi

Odmiana agatu - wybierz swój kolor 

Wybór własnego kamienia może być mistycznym wydarzeniem, bez względu na to czy potrzebujemy siły ognia, czy siły spokoju odpowiednia odmiana agatu może wzmocnić nasze pole energetyczne. Który kolor wybrać?

Agat zielony - siła spokoju 

To dobry wybór, gdy ktoś jest szczególnie narażony na stres. Agat zielony ma pozytywny wpływ na stabilność emocjonalną oraz może stanowić skuteczne wsparcie w procesie podejmowania trudnych decyzji. Zielony kolor minerału przekłada się też na większą wytrwałość i odwagę. 

Agat niebieski - dobra komunikacja 

Nazywany kamieniem dyplomatów, ponieważ otwiera czakrę gardła, co przekłada się na lepszą komunikację. Agat niebieski sprawia, że ludzie nas nie tylko słyszą, ale rozumieją nasze racje i nie czują się obrażeni. Ten niebieski kamień pomaga też poradzić sobie z nadwrażliwością na zmiany pogody

Agat różowy dla szczęśliwej miłości 

Agat różowy odpowiada za sferę miłości i intymności. Róż przyciąga nie tylko miłość, ale też przyjaźń i akceptację. Co więcej, chroni przed zdradą i rzuconym urokiem. Różowy agat umieszczony pod poduszką zapewni zdrowy i spokojny sen.  

Kamień agat - gdzie zagra we wnętrzu?

Niebieski agat jest dedykowany do gabinetu, może służyć jako naturalny przycisk do papieru lub ozdoba na biurku. To też dobry pomysł na prezent dla partnera biznesowego lub klienta. Osoby, które w swojej pracy wykorzystują kreatywność, powinny otoczyć się agatem w kolorze fioletu. Kamień agat w kolorze delikatnego różu warto postawić na szafce nocnej przy łóżku, jego magiczna moc przekłada się na udany związek i udane życie uczuciowe. Agat zielony warto nosić przy sobie w formie talizmanu, pomoże na trudnym spotkaniu lub na randce. Uspokoi i przyniesie ze sobą pozytywne myśli. 

Zobacz też: Sygnety damskie - Twoja prywatna pieczęć. Co będzie absolutnym hitem tego sezonu? Sprawdź koniecznie!

Więcej o: