Jak się szybko opalić? Oto kilka sprawdzonych metod na piękny kolor skóry

Jak się szybko opalić? Jak uzyskać ładny kolor skóry? Jak robić to zdrowo? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania i sprawdzone metody na pięknie opaloną skórę.

Jak się szybko opalić, ale w bezpieczny sposób?

Jak się szybko opalić? To pytanie, które pojawia się co jakiś czas, gdy nagle potrzebujemy mieć ładny, lekko brązowy odcień skóry. Rozważania na ten temat pojawiają się zwykle przed ważnymi wydarzeniami takimi, jak np. wesele, studniówka, czy inna impreza okolicznościowa. Jeśli jest to latem, próbujemy uzyskać upragniony koloryt dzięki korzystaniu z kąpieli słonecznych. W innych porach roku szukamy pomocy na solarium. Jak jednak to zrobić, by nie poparzyć się, czy też nie mieć innych komplikacji skórnych? Jeśli myśli się o opalaniu latem, to przede wszystkim dobrze jest unikać słońca wtedy, gdy jest ono najwyżej na niebie, czyli między godzinami 11 - 15. Należy stosować kremy z filtrem w czasie opalania, jak i kremować ciało po pobycie na słońcu. Warto wiedzieć, że opalenie się jest też możliwe w cieniu. Nie można też zapominać o piciu wody. Należy chronić przed promieniami słonecznymi znamiona i zmiany skórne. Jeśli ma się bardzo jasną cerę, trzeba szczególnie uważać. Nie powinno się doprowadzać do poparzeń.

Jak szybko się opalić? Domowe sposoby na ładny kolor skóry

Jak szybko się opalić? Domowe sposoby mogą pomóc, ale przede wszystkim należy zachować rozsądek i umiar w kąpielach słonecznych. Chcąc uzyskać trwalszą opaleniznę można jeść produkty zawierające karoten - naturalny barwnik, który znajduje się m.in. w marchwi, batatach, morelach, dyni, brzoskwiniach, czy pomidorach. Można też smarować się olejkami, w których jest on dodany. Dla utrwalenia koloru i wspomagania regeneracji skóry warto jeść produkty z witaminą C i B, np.: brukselkę, porzeczkę, paprykę, suszone owoce, czy produkty wykonane z mąki pełnoziarnistej.

Zobacz wideo Czy opalanie w ciąży jest bezpieczne? [EDZIECKO]

Jak szybko się opalić na słońcu? Czy są jeszcze inne metody?

Jak szybko się opalić na słońcu? Dbanie o skórę jest bardzo ważne. Niezależnie zatem od tego, jak bardzo zależy nam na uzyskaniu brązowego odcienia, nie można przesadzić z ilością kąpieli słonecznych. Realnym zagrożeniem jest bowiem np. nowotwór skóry. Natomiast jeśli chodzi o inne metody, to można stosować również specjalne preparaty do smarowania skóry, które są dedykowane właśnie temu, by przyspieszyć opalanie. Dostępne są w drogeriach z kosmetykami.

Jak się szybko opalić na brązowo?

Jak się szybko opalić na brązowo? Tutaj odpowiedź nie jest taka prosta. Kolor opalenizny, jak i to, jak szybko będzie widać efekty na skórze, w dużej mierze zależy od karnacji. Osoby, które mają ją ciemniejszą, więc i ciemniejsze włosy oraz oprawę oczu opalają się szybciej, a uzyskany kolor jest bardziej intensywny. Osoby o jasnej karnacji opalają się dużo wolniej. Niestety łatwiej dochodzi również do poparzeń. Takie osoby mogą uzyskać brązową opaleniznę, ale przebiega to, jak wspomniano powyżej, dużo wolniej. 

Jak szybko opalić się na solarium? Jakie kosmetyki stosować?

Opalenizna z solarium uzyskiwana jest w zasadzie w podobny sposób, jak ta na słońcu. Na miejscu można nabyć kosmetyki, które przyspieszają opalanie, ale i ochronne czy pielęgnacyjne. Warto je stosować na skórze, bo pomagają dbać o jej stan. Te jednak, które są bardziej brązujące i przyspieszają efekt, powinny być stosowane przez osoby, których skóra nie jest całkiem jasna i już są trochę opalone. Rozważając, jak szybko opalić się na solarium, trzeba mieć na uwadze, że wg badań nie ma bezpiecznej dawki promieni na solarium. Ryzyko zachorowania na czerniaka jest też większe, gdy się z niego korzysta. Zawsze należy zatem zachować umiar i rozsądek.

Więc jak szybko się opalić przy jasnej karnacji?

Jak szybko się opalić przy jasnej karnacji? Przede wszystkim nie przesadzając z ilością kąpieli słonecznych - zwłaszcza w godzinach, gdy słońce jest w najwyższym punkcie. Należy stosować kremy z filtrami i pielęgnujące po opalaniu. W cieniu np. drzew też można się opalić, a przebiegnie to dużo bezpieczniej niż wystawienie się na ostre słońce. Opalanie lepiej rozłożyć w czasie, aby nie skończyło się ono oparzeniami. Dobrym i bezpiecznym pomysłem są też kremy i balsamy brązujące w postaci samoopalaczy. Wówczas w ogóle nie trzeba obawiać się niebezpieczeństwa oparzeń słonecznych.

Jak szybko się opalić na balkonie? Czy są jakieś dodatkowe wskazówki?

Jak szybko się opalić na balkonie? W zasadzie takie same, jak przy opalaniu w ogrodzie czy w parku. Problem pojawia się oczywiście, gdy na balkonie słońce dostępne jest tylko w godzinach, gdy najintensywniej świeci. Wówczas lepiej rozważyć wycieczkę na łono natury w innych godzinach niż ryzykować poparzeniem. Nie można też zapominać o kremach i zasłanianiu głowy np. przez chustę czy czapkę.

Zobacz też: Dodaj kilka kropel do balsamu i dłużej ciesz się opalenizną. Będziesz brązowa jak czekoladka

Więcej o: