Włóż monety do hotelowej umywalki. To nie pranie pieniędzy tylko prosty trik, który ułatwi ci życie

Wyjeżdżając na wakacje, warto zabrać ze sobą niezbędne rzeczy w walizce oraz wiedzę o kilku przydatnych hotelowych trikach. Jeden z nich jest dość nietypowy, za to niezwykle skuteczny. Wystarczy, że wrzucisz do umywalki foliową torebkę i kilka monet. Jaką funkcję pełni ten niecodzienny myk?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybierając się na wakacje, zwłaszcza za granicę, często nie zabieramy wielu ubrań. Co zrobić, jeśli w trakcie wyjazdu będziemy musieli zrobić pranie, a w hotelowym pokoju zabraknie pralki? Jest na to sposób. Wystarczy skorzystać z zasobów portfela. Wrzuć monety do umywalki, a efekt cię zaskoczy.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Wrzuć foliówkę do umywalki i wsyp monety. Poznaj sprawdzony trik na kryzysowe sytuacje

W wielu hotelach nie znajdziemy pralek dostępnych do użytku dla gości. Co zrobić, gdy w trakcie wyjazdu będziemy musieli zrobić pranie? W takich wypadkach nie trzeba wcale szukać pralni chemicznej i wydawać kroci za doczyszczenie kilku ubrań. Zamiast tego warto wykorzystać prosty trik z monetami i umywalką. Trik jest banalnie prosty, a skorzystanie z niego pozwoli ci przeprać zabrudzoną odzież, nawet jeśli hotelowy zlew nie będzie miał korka.

Jak wiadomo, potrzeba jest matką wynalazku. Z tego powodu w kryzysowych sytuacjach często sięgamy po naprawdę nietypowe rozwiązania. Sposób z monetami w umywalce jest jedną z takich metod. Wystarczy, że włożysz do zlewu foliowy woreczek, a następnie położysz kilka monet na odpływie. W ten sposób stworzysz skuteczny korek. Napuść ciepłej wody do umywalki i przepierz poplamione ubrania. Konstrukcja jest na tyle solidna, że nie przepuści wody do kanalizacji. Po skończonym praniu po kolei wyjmuj monety, a na koniec wyciągnij worek. 

Ubrania są wygniecione po praniu? Wyprasuj je bez żelazka

Co zrobić, jeśli po ręcznym praniu nasze ubrania będą pogięte? W niektórych hotelach oprócz pralki nie znajdziemy także żelazka. W takich sytuacjach dobrze jest znać prosty sposób na wygładzenie odzieży bez urządzenia.

Wystarczy, że rozwiesisz pogięte ubrania na wieszaku w łazience. Następnie jedyne co musisz zrobić to wziąć gorący prysznic lub kąpiel. Para wodna, która wytwarza się podczas podgrzewania wody, wygładzi odzież i pozbędzie się niechcianych zagięć. Jeśli w wyniku tego triku ciuchy staną się lekko wilgotne, wysusz je za pomocą suszarki. To urządzenie jest dostępne w zdecydowanej większości hoteli.

Więcej o: