Przyklej do szyby folię aluminiową. Szybko zauważysz różnicę i rozwiążesz denerwujący problem

Wysokie temperatury latem mogą dawać się we znaki. Można jednak w szybki i łatwy sposób poradzić sobie z upałem, stosując domowe sposoby. Nie będzie ci nawet potrzebna folia UV na okna. Wystarczy, że sięgniesz do domowych szafek.

Jeśli chcesz ochronić się przed wysokimi temperaturami, podczas upałów pij dużą ilość wody. Dzięki temu organizm nie będzie się aż tak bardzo przegrzewał. Dodatkowo warto zadbać o obniżenie temperatury w domu lub mieszkaniu. Gdy nie masz klimatyzacji, warto wspomóc się domowymi sposobami, które niewiele kosztują, a do tego pozwalają zaoszczędzić.

Zobacz wideo Sposób na ochłodzenie mieszkania? Mamy myk na domowy klimatyzator

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie potrzebna ci folia UV na okna. Wystarczy jeden produkt z kuchennej szafki

Jednym z najprostszych sposobów na obniżenie temperatury w mieszkaniu, jest przysłonięcie okien. Zwykle wykorzystuje się w tym celu specjalną folię UV, jednak w podobny sposób zadziała tradycyjna folia aluminiowa z kuchni. Jest to tańsze, lecz równie skuteczne rozwiązanie, które warto wypróbować. Należy dobrze wyczyścić szyby, a następnie przykleić do nich folię aluminiową, błyszczącą stroną do okna. Dzięki temu słońce nie będzie nagrzewało wnętrz, a ty nie będziesz musiała na tak często korzystać z elektrycznych wiatraków lub przenośnych klimatyzatorów, dzięki czemu zaoszczędzisz. Sprawi to również, że chłodne powietrze z wnętrza nie będzie tak łatwo uciekać na zewnątrz.

Jak schłodzić dom w upały? O tym warto pamiętać

Poza przyklejeniem folii aluminiowej do okien warto również zadbać o pozostałe czynniki, dzięki którym pomieszczenia będą odpowiednio schłodzone. Nocą, gdy jest chłodniej, dobrze wywietrz pomieszczenia, a wczesnym rankiem zamknij okna, by coraz cieplejsze powietrze nie dostawało się do środka. Mając wówczas folię aluminiową na szybach, przez cały dzień w pomieszczeniach będzie utrzymywała się przyjemna, chłodna temperatura. Dzięki temu zaoszczędzisz na włączaniu wiatraków lub klimatyzacji. Jeśli jednak nadal będzie ci zbyt gorąco, przed wiatrakiem ustaw naczynie z kostkami lodu. Ten trik sprawi, że domowym sposobem stworzysz prowizoryczny klimatyzator. 

Więcej o: