Zaparz, a gdy ostygnie, wmasuj w skórę głowy. To najlepsza wcierka na porost włosów

Domowe wcierki to skuteczny, a przy tym niedrogi sposób na gęste, zdrowe i lśniące pasma. Co więcej, stosowane regularnie sprawiają, że włosy znacznie mniej wypadają i szybciej rosną. Czego będziesz potrzebowała, by je wykonać?

Długie, lśniące i zdrowe włosy to marzenie niejednej kobiety. Co zrobić, gdy rosną wyjątkowo powoli? W pierwszej kolejności postaw na naturalną pielęgnację i sprawdzone, domowe sposoby. Z pomocą przyjdą niezawodne i banalnie proste w wykonaniu wcierki. Choć na pierwsze efekty będziesz musiała trochę poczekać, zdecydowanie warto.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cleo bardzo rzadko rozpuszcza włosy. W końcu wyjaśniła, dlaczego. Ma doczepy

Co zrobić, by włosy szybciej rosły? Postaw na zbilansowaną dietę i odpowiednią pielęgnację

Przyjmuje się, że włosy rosną ok. 1 cm na miesiąc. Jest to wartość uśredniona, gdyż wpływ na nią ma wiele czynników, w tym m.in. twoje predyspozycje, zdrowie oraz pielęgnacja, którą stosujesz. Jeśli zależy ci na zdrowych i gęstych pasmach, zacznij od podstaw, czyli zdrowej, zbilansowanej diety. W miarę możliwości zrezygnuj z chemicznego farbowania oraz stylizacji z użyciem gorąca, gdyż takie zabiegi znacznie osłabiają pasma. Regularnie podcinaj końcówki, a w trakcie mycia szamponem (używaj go tylko do skóry głowy), wykonuj delikatny masaż. Skuteczne są także sprawdzone, domowe sposoby, a przede wszystkim naturalne wcierki. Jak możesz je zrobić?

Domowa wcierka na szybszy porost włosów. Czego będziesz potrzebować?

Skuteczną i niedrogą wcierkę zrobisz na bazie kropli żołądkowych. Pamiętaj jedynie, by wybrać takie bez alkoholu w składzie. Kroplę produktu rozcieńcz w łyżce wody i dokładnie wymieszaj. Okrężnymi ruchami wmasuj w skórę głowy, pozostaw na kilka minut, po czym umyj włosy jak zwykle. Niebawem nie tylko zauważysz, że znacznie szybciej rosną, ale pojawi się także wysyp nowych. Wcierkę stosuj nie częściej niż dwa razy w tygodniu, a przed pierwszym użyciem zrób próbę uczuleniową.

Ziołowa wcierka dla długich, zdrowych włosów. Jest banalnie prosta w wykonaniu

Prostą w wykonaniu wcierkę, która przyspieszy porost włosów wykonasz z ziół. Sprawdzi się pokrzywa, która dodatkowo pogrubia i wzmacnia pasma, a do tego działa łagodząco na wszelkie podrażnienia. Łyżkę suszonego zioła, bądź torebkę herbaty zaparz w 1 szklance wrzątku. Odstaw do ostygnięcia, a gdy będzie gotowa, przelej do buteleczki z atomizerem. Stosuj zarówno na skórę głowy jak i same włosy. Błyskawicznie zauważysz pierwsze efekty. Oprócz wcierek stosuj także ziołowe płukanki oraz regularnie rób olejowanie włosów. 

Więcej o: