Co posadzić przy płocie? Tuje odchodzą do lamusa! Wybierz te rośliny. Sąsiedzi będą zerkać z zazdrością

Wiele osób zastanawia się, jak odgrodzić się od sąsiada, by przy okazji pięknie ozdobić ogród. Tuje zaczynają powoli odchodzić do lamusa, a na ich miejscu pojawiają się nowoczesne i modne rozwiązania. Jakie rośliny wzdłuż ogrodzenia warto wybrać? Podpowiadamy.

Tworząc różne ogrodowe aranżacje, często decydujemy się na to, by przy płocie posadzić tuje lub bukszpan. Jest to popularne rozwiązanie, lecz powoli zaczyna odchodzić w zapomnienie. Teraz stawia się na modne i piękne rośliny, które doskonale dopasują się do kwiatów oraz krzewów, zdobiących pozostałą część ogrodu. Na co warto się zdecydować? Wybór jest naprawdę ogromny.

Zobacz wideo Nie wyrzucaj fusów od kawy. Zobacz, do czego mogą ci się przydać

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie posadzić rośliny przy ogrodzeniu? Aranżacje mogą zostać wzbogacone o te piękne rozwiązania

Chcesz dodatkowo ozdobić ogród, a przy tym ogrodzić się nieco od sąsiadów? Warto umieścić przy płocie przepiękne trawy ozdobne. Mogą osiągać wysokość nawet powyżej 1 metra, a do tego fantastycznie się prezentują, tworząc gęsty żywopłot. Warto wziąć wówczas pod uwagę miskanty chińskie, które stają się coraz bardziej popularne albo proso rózgowate. Przy ogrodzeniach świetnie prezentują się też niskorosnące łąki kwietne lub pokaźniejszy kwitnący parkan.

Rośliny wzdłuż ogrodzenia, które osłonią cię od sąsiadów. Co na żywopłot zamiast tui?

Jeśli jednak zależy ci na tym, żeby przy tym skutecznie osłonić się od sąsiadów, postaw na nieco inną roślinność. Zwykle w takich przypadkach wybiera się dorodne tuje lub bukszpany, lecz są one często atakowane przez szkodniki. Zamiast tych dwóch popularnych rozwiązań, warto postawić na rośliny, które wracają do łask. Są to między innymi przepiękne pnącza! Będą oplatać płot lub siatkę, którymi odgrodzona jest twoja posesja. Do tego świetnie sprawdzi się cudownie kwitnąca nasturcja ogrodowa, wilec purpurowy oraz groszek pachnący. Chcesz stawiać jednak na rozwiązania bliższe tujom i bukszpanom? Zastanów się nad obsadzeniem okolicy przy płotach rośliną taką jak ostrokrzew Ilex, berberys albo ligustr.

Więcej o: