Połóż ręcznik na desce rozdzielczej. Po co? Efekt jest zaskakujący

Ręcznik na desce rozdzielczej? Pomysł może wydawać się nietypowy, ale naprawdę działa. Wypróbuj ten patent, a zapobiegniesz popularnemu problemowi w twoim samochodzie.

Nikt nie chce, aby nasz samochód uległ zniszczeniu. Ten trik stosowany jest na południu Europy, ale coraz częściej widzimy go również w Polsce. Połóż ręcznik na desce rozdzielczej, a uchronisz samochód przed popularnym problemem.

Zobacz wideo Policjanci uratowali psa zamkniętego w nagrzanym samochodzie

Połóż ręcznik na desce rozdzielczej w samochodzie. Zapobiegniesz popularnemu problemowi 

Promienie słoneczne działają szkodliwie nie tylko na żywe organizmy. Deska rozdzielcza w samochodzie to element, który mocno się nagrzewa, a wysoka temperatura sprzyja jej niszczeniu. Materiał może twardnieć, wybrzuszać się, a nawet zacząć odstawać od powierzchni. Ten patent stosują mieszkańcy krajów, gdzie temperatura dochodzi do naprawdę wysokich. Włosi, Hiszpanie, czy Rumuni stosują karton lub folię aluminiową, ale tańszą alternatywą, aby uchronić deskę rozdzielczą będzie… ręcznik. Wystarczy położyć go na desce, a element nie będzie poddany bezpośredniemu działaniu słońcu, a przez to nie będzie się niszczył.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zapobiec awarii samochodu w upał? Przestrzegaj tych 3 zasad

Wiele z nas większą uwagę przykłada do przygotowania samochodu do sezonu jesienno-zimowego, ale latem również powinnyśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. 

  • Akumulator rozładowuje się szybciej, gdy samochód stoi nieużywany, a na zewnątrz panuje powyżej 30 stopni Celsjusza. Zadbaj, aby przynajmniej raz w tygodniu ruszyć nim na przejażdżkę.
  • Regularnie sprawdzaj poziom płynu w chłodnicy i oleju silnikowego.
  • O ile to możliwe unikaj korków. W upały silniki pracujące na niskich obrotach mogą ulec przegrzaniu. 
Więcej o: