Wsuń banknot w drzwi lodówki. Rachunki za prąd będą dużo niższe

Nieszczelna lodówka to nie tylko zmarnowane pieniądze z powodu większego poboru prądu, ale także szybciej psujące się jedzenie. Z tego powodu warto sprawdzić, czy nie przepuszcza powietrza. Zrobisz to w bardzo prosty i szybki sposób. Czego będziesz potrzebować?

Nieszczelna uszczelka w drzwiach lodówki sprawia, że do wnętrza urządzenia dostaje się ciepłe powietrze. To z kolei powoduje, że zaczyna pobierać więcej prądu, by utrzymać odpowiednią temperaturę. Rachunki rosną, a trzymane w niej jedzenie jest bardziej podatne na psucie. Z tego powodu warto regularnie sprawdzać, czy twoja lodówka nie ma problemu ze szczelnością. Zrobisz to w naprawdę łatwy sposób.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Wsuń banknot w drzwi lodówki. Sprytni trik pomoże ci zaoszczędzić

Szczelność lodówki możesz sprawdzić z pomocą banalnie prostego triku. Jedyne, czego potrzebujesz to banknot. Oczywiście sprawdzi się również kartka papieru, jednak pieniądz jest cieńszy. Włóż go pomiędzy uszczelki w drzwiach i sprawdź, czy po zamknięciu możesz wyjąć. Jeśli nie, lodówka jest szczelna i nie masz czym się martwić. W przypadku, gdy swobodnie się wysuwa, czas zająć się problemem. Czynność powtórz na całej długości uszczelki. W ten sposób dokładnie ją sprawdzisz i będziesz mieć pewność co do tego, czy nie przepuszcza powietrza.

Wyjęłaś banknot bez problemu? Czas to naprawić

Co zrobić, kiedy w powyższym teście okaże się, że możesz bez wysiłku wyjąć banknot? Czasami wystarczy dokładne wymycie uszczelek, gdyż zdarza się, że za taki stan rzeczy odpowiada kurz oraz brud. Gdy pokrywają gumowe powierzchnie, te zdecydowanie słabiej do siebie przylegają. Po wyczyszczeniu nie zapomnij wytrzeć do sucha i powtórzyć czynność z banknotem. Jeśli problem nadal występuje, najwyższa pora wymienić uszczelki. Nie zapomnij sprawdzać ich szczelności regularnie. Oczywiście to samo tyczy się dokładnego sprzątania. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze, a jedzenie nie będzie się psuło tak szybko.

Więcej o: