Przed snem włożyłam to do butów. Rankiem okazały się znacznie wygodniejsze

Obcierające buty to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Często po zakupie obuwia okazuje się, że noszenie go jest nieprzyjemne, a po wszystkim pozostają nam bolesne pęcherze. Na szczęście rozwiązałam ten problem domowym trikiem. Oto co należy zrobić.

Podczas wyboru obuwia do zakupu często kierujemy się tym, że ładnie wyglądają. Może i tak jest, jednak zdarza się, że już w domu spotyka nas przykra niespodzianka w postaci obcierania i tworzenia się ran na stopach. Okazuje się, że w niektórych przypadkach można zastosować domowe sposoby, które zniwelują problem. Jeden wypróbowałam sama.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sandra Kubicka wspomina swój pierwszy pokaz. Ma blizny

Co zrobić, gdy nowe buty obcierają? Pomoże ten trik

Buty powodujące obtarcia mogą być zwyczajnie nieco za ciasne. Jeśli są skórzane, możesz je rozbić, wykorzystując torebki z wodą. U mnie się to sprawdziło. Jak to zrobić?

  1. Wlej do foliowych torebek wodę i zawiąż, by nie przeciekały.
  2. Upewnij się, że folia nie jest uszkodzona i włóż torebki do butów.
  3. Zawiń obuwie w folię i włóż do zamrażarki na noc.

Rankiem okaże się, że buty są lekko rozciągnięte i wygodniejsze.

Jak rozciągnąć buty? Wykorzystaj... mokre skarpetki

W przypadku skórzanego obuwia sprawdzi się namoczenie grubych skarpet w wodzie, nałożenie ich na stopy i chodzenie w butach po domu. Wystarczy 15 minut dziennie przez kilka dni, a obuwie szybko dopasuje się do stopy i zapomnisz o przykrym problemie otarć i pęcherzy.

Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Najlepiej dobierz je odpowiednio już w sklepie

Jeśli chcesz kupić buty, które ci się spodobały, dobrze, jeśli w pierwszej kolejności oprócz aspektu wizualnego zwrócisz uwagę również na czynniki, przez które buty nas obcierają i powodują dyskomfort. Okazuje się, że niektóre triki mogą polepszyć ich późniejsze noszenie.

  1. Dobrze dobierz rozmiar. Jeśli buty będą za luźne i za ciasne, noszenie może powodować otarcia.
  2. Nie noś nowych butów zbyt długo. Początkowo wystarczy kilkadziesiąt minut dziennie, by stopy mogły przyzwyczaić się do nowego obuwia.
Więcej o: