Żona przygotowała mu kaczkę. "Powiedział, że wróci wieczorem". Następnego dnia znaleziono go w biurze

Wokół samobójczej śmierci Andrzeja Leppera narosło wiele mitów i teorii spiskowych, ale wiele faktów z jego życia nie jest powszechnie znanych. Jak wyglądała relacja lidera "Samoobrony" z żoną Ireną? O czym rozmawiali w noc śmierci?

5 sierpnia 2011 roku Andrzej Lepper popełnił samobójstwo. Tej nocy Irena Lepperowa miała kiepsko spać i przeczuwać, że dzieje się coś złego. Lidera "Samoobrony" znaleziono w łazience w biurze partii, a informacja o jego śmierci wstrząsnęła medialnym światem.

Zobacz wideo Ziobro jak Lepper? „Samoobrony już nie ma. Warto wyciągać wnioski"

Irena Lepper czuła, że dzieje się coś złego. "Był inny, bardzo przestraszony" 

Dzień przed śmiercią Andrzej Lepper był w domu, o czym byłemu ministrowi rolnictwa Arturowi Balazsowi, opowiedziała żona polityka. Mówiła, że był roztrzęsiony, jakby się czegoś wystraszył. Usiłowała go przekonać, aby odszedł z polityki i zajął się gospodarstwem. Rankiem Andrzej Lepper miał przyznać żonie rację. Zapowiedział jednak, że ma do załatwienia sprawy i musi jechać. — Powiedział, że wróci wieczorem i jeszcze pogadają — wspomniał Artur Balazs w rozmowie z portalem "wPolityce.pl". Irena przygotowała kaczkę, którą mąż uwielbiał, ale polityk nie pojawił się na kolacji. Żona zaczęła do niego dzwonić, ale udało jej się to zrobić dopiero w nocy. — Był już zupełnie inny, bardzo ciężko przestraszony, nie umiał jej wytłumaczyć, dlaczego nie przyjechał. Rzucał tylko nerwowo słowa: musiałem pojechać do Warszawy, wiesz, coś się wydarzyło, jutro będę się z tobą kontaktował — wspomina Balazs. Tragicznej nocy Irena nie mogła spać, czując, że dzieje się coś złego. Następnego dnia pracownicy biura usiłowali dostać się do gabinetu, w którym przebywał polityk, lecz Andrzej Lepper nie otwierał drzwi. Zięć postanowił je wyważyć, a chwilę później lidera "Samoobrony" odnaleziono powieszonego w łazience.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

W małżeństwie Lepperów nie działo się najlepiej. "Kilka razy zdradziłem żonę"

Irena i Andrzej wzięli ślub w 1977 roku. Doczekali się trójki dzieci. Przed śmiercią miał być rzadkim gościem w domu, ale problemy zaczęły się wcześniej. -— Świętym nie jestem. Warszawa kusiła różnymi imprezami, uroczystościami. Wszyscy zachowywali się mile. Chcieli rozmawiać. Kobiety też. Alkohol ośmielał. No i stało się. Kilka razy zdradziłem żonę — wyznał Andrzej Lepper w jednym z wywiadów. Po śmierci męża Irena Lepper usunęła się w cień. Nie uczestniczyła w życiu publicznym i poświęciła się rodzinie. Nie komentowała również spekulacji dotyczących samobójstwa Andrzeja Leppera.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego. Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: