Lampa owadobójcza do domu to przeżytek. Zastąp ją tymi owocami. Wystarczy przekroić i natrzeć okna

Upał i wysoka temperatura zachęcają do otwarcia okien w całym mieszkaniu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że do naszego domu mogą wtedy dostać się różne owady: muchy, komary czy meszki. Z pomocą przychodzi pewien domowy sposób, dzięki któremu wykurzysz szkodniki.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Osoby, które mają w domu klimatyzację, mogą odetchnąć z ulgą. W lato nie muszą mierzyć się z uciążliwym bzyczeniem owadów i ugryzieniami. Najpopularniejszym sposobem na zablokowanie robakom wejścia do naszego mieszkania jest zamontowanie moskitiery. Może się ona jednak okazać nieszczelna albo odczepić się od okna pod wpływem deszczu czy wiatru. Z pomocą przychodzą wtedy domowe sposoby.

Zobacz wideo Płyny na owady - naturalne sposoby na pozbycie się insektów

Te rośliny warto mieć w kuchni. Działają jak lampa owadobójcza do domu

Światło i zapach człowieka przyciągają owady do naszego domu. Naturalną bronią na komary jest za to zapach niektórych roślin, który działa jak odstraszacz. Należą do nich: komarzyca, lawenda, aksamitka, kocimiętka i pelargonia. Równie skuteczne są bazylia, mięta i rozmaryn, które możesz postawić na kuchennym parapecie. Świeże zioła przydadzą ci się podczas gotowania, a robaki będą trzymać się z daleka od okna ze względu na trujący dla nich aromat. Zaopatrz się też w olejek miętowy. Wymieszaj 30 kropli olejku ze 100 ml wody i spryskaj parapety, okna i wszystkie kąty w mieszkaniu.

Robaki w mieszkaniu. Jak się ich pozbyć?

Owady wprost nie cierpią cytrusów. Zapach cytryn i pomarańczy odstrasza mrówki, komary i pająki. Możesz rozłożyć owocowe skórki w kilku miejscach w domu albo rozkrojonym na pół cytrusem posmarować ramy okienne. Szkodniki odstraszy też ekstrakt waniliowy, który często wykorzystuje się podczas pieczenia ciast. Możesz skroplić nim okna, a na parapecie postawić świeczki waniliowe. Największym wrogiem much jest z kolei ocet jabłkowy. Rozpyl go w mieszkaniu za pomocą buteleczki ze spryskiwaczem, a owady nawet nie spróbują wejść do środka.

Więcej o: