Umyj kosz na śmieci i wsyp do niego jeden produkt. Pozbędziesz się smrodu na długo

Brzydki zapach wydobywający się z kosza na śmieci to problem, który nasila się szczególnie latem. Nawet jeśli codziennie wynosimy je z domu, możemy borykać się z przykrym aromatem. Wystarczy jednak sprytny trik, który szybko go rozwiąże.

Czasami zdarza się, że z kosza na śmieci wydobywa się przykry zapach. Są sytuacje, gdy wyniesienie nieczystości może nie przynieść zadowalających efektów. Co można zrobić, by szybko i łatwo pozbyć się problemu, a przy tym wyeliminować jego występowanie w przyszłości? Wystarczy jeden sprytny trik

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na przykry zapach z kosza na śmieci? Zacznij od dokładnego umycia

Gdy wyniesiesz śmieci, zacznij od dokładnego umycia kosza, w którym mogą gromadzić się resztki jedzenia lub różnych płynów, które później wydzielają nieprzyjemny aromat. Do jego wyczyszczenia możesz wykorzystać ulubiony płyn myjący, lecz równie świetnie sprawdzi się woda z octem spirytusowym zmieszana w proporcjach 1:1 z dodatkiem odrobiny płynu do mycia naczyń. Takim preparatem doczyść kosz na śmieci, a nie tylko pozbędziesz się zabrudzeń, lecz także zdezynfekujesz go i zneutralizujesz brzydki zapach. To od razu pomoże usunąć irytujący problem. Możesz zrobić jeszcze jedną rzecz, by dłużej pachniało z niego świeżością.

Ten trik sprawi, że na długo zapomnisz o brzydkim zapachu. Twój kosz może pachnieć nawet fiołkami

Wyczyszczony kosz na śmieci to jednak nie wszystko. Warto go również odpowiednio przygotować. Swoim trikiem podzieliła się użytkowniczka TikToka z profilu @speedystuff. Jak przygotowuje swój kosz, by na dłużej zapomnieć o przykrym zapachu? Przede wszystkim na dno kosza umieszcza warstwę gazet. Gdy z worka wydostaną się resztki płynów lub jedzenia, łatwo można je dzięki temu usunąć, kiedy osiądą na papierze. Sprawi to, że zaoszczędzisz sobie częstego i uporczywego szorowania.

Dopiero do tak przygotowanego kosza włóż worek na śmieci, a na jego dno wsyp odrobinę sody oczyszczonej, która świetnie będzie absorbowała przykre aromaty. Dodatkowo możesz wrzucić kilka plasterków cytryny dla pięknego zapachu, jak pokazano na filmiku. Warto też jednak po prostu nasączyć waciki kosmetyczne ulubionym olejkiem eterycznym, by osiągnąć podobny efekt.

Więcej o: