Jak wygląda czyściec? Według wizji Ojca Pio panują tam surowe zasady. Jest też ogień

Jak wygląda czyściec? Na to pytanie swego czasu odpowiedział Ojciec Pio, który w swojej wizji widział, jak wygląda to miejsce. - "Gdyby Pan pozwolił duszy na przejście z tego ognia do najbardziej palących płomieni na tej ziemi, byłoby to niczym przejście z gorącej wody do zimnej" - opisywał czyściec.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Czym tak właściwie jest czyściec? Według słownika teologicznego "oznacza to stan bolesnego oczyszczenia po śmierci. Istnieje w Kościele wiara, że nie wszyscy zbawieni doznają zaraz po śmierci szczęścia w niebie. Niektórzy przechodzą stan oczyszczenia przez cierpienie i w tym stanie mogą być wspierani modlitwami wiernych na ziemi". Istnieje wiele różnych wizji i interpretacji czyśćca. Jedna z najpopularniejszych to ta od Ojca Pio. Pamiętajmy jednak, że choć przepowiednie różnych świętych, mistyków i wróżek cieszą się popularnością, dobrze jest zachować do nich odpowiedni dystans. 

Zobacz wideo Wróżka przepowiedziała coś Małgorzacie Rozenek. Spełniło się

Jak wygląda czyściec? Tak opisuje to miejsce Ojciec Pio

Ojciec Pio mówił, że wielokrotnie nawiedzały go dusze czyśćcowe, które pokazywały mu, jaki los je spotkał w miejscu pośmiertnego oczyszczenia. Dzięki tym opisom zakonnik poznał czyściec i tamtejsze, jak się okazuje surowe kary. Ponadto z jego opisów wyłania się obraz ognia, lecz nie takiego, który zabija, a oczyszcza. 

Gdyby Pan pozwolił duszy na przejście z tego ognia do najbardziej palących płomieni na tej ziemi, byłoby to niczym przejście z gorącej wody do zimnej.

- opisywał. 

Wiele osób może być zaskoczonych tym opisem, bo ogień od zawsze kojarzy się z piekłem. Ojciec Pio zwraca jednak uwagę na to, że "ogień czyśćcowy to miłość Jezusa, która usuwa zmazy grzechu", a ten piekielny "jest symbolem nienawiści". Wizje, których doświadczył kapucyn, jeszcze bardziej zmotywowały go do modlitwy za wszystkie czyśćcowe dusze. Ojciec Pio wierzył, że w momencie, kiedy dana dusza już nie potrzebuje modlitwy, przechodzi ona na kolejną. Dzięki temu wspomaga je w szybszym "odbyciu kary".

Inne przepowiednie Ojca Pio. "Zginą miliony"

 Ojciec Pio nie tylko opisał to, jak ma wyglądać czyściec, ale również miał inne wizje i przepowiednie. Jedną z nich jest ta o końcu świata. Według zakonnika w dniu apokalipsy z nieba spadnie płonący deszcz. -"Noc będzie zimna, wiatr zacznie straszliwie huczeć i wyć. Po jakimś czasie usłyszycie grzmoty. Zamknijcie wszystkie drzwi i okna i z nikim nie rozmawiajcie z zewnątrz. Padnijcie przed krzyżem, żałujcie za grzechy i błagajcie o opiekę Mojej Matki" - przepowiedział ojciec Pio. Poza płonącym deszczem, na całym świecie będą trzęsienia ziemi. Zginą miliony. Ci, którzy przeżyją, mają dostąpić objawienia aniołów. 

Kim był Ojciec Pio? 

Ojciec Pio urodził się w 1887 roku w Pietrelcinie we Włoszech. Już jako dziecko doświadczał objawień. Nie dziwi więc fakt, że jako nastolatek wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. W pierwszych latach posługi na jego ciele pojawiły się stygmaty. Istnieje teoria, że miały one odpowiadać pięciu ranom, które zadano w czasie ukrzyżowania Jezusowi. W 2002 roku ojciec Pio został świętym Kościoła Katolickiego.

Więcej o: