Gdzie trzymać pieniądze w domu? Zapomnij o skarpecie. Tej kryjówki nie znajdzie nawet złodziej

Przechowywanie gotówki w domu może być nie lada wyzwaniem, gdy nie posiadamy sejfu. Zwykle uważamy, że najbezpieczniejszą kryjówką jest szuflada z bielizną lub skarbonka na półce. Są to jednak miejsca, które od razu przeszukują złodzieje. Gdzie więc trzymać pieniądze, by nikt ich nie ukradł?

Jeśli szukasz dobrego miejsca do przechowywania pieniędzy w domu, zapomnij o szufladzie z bielizną. To jedna ze skrytek, która od razu jest plądrowana przez złodziei. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć oszczędności w inny sposób. Jeśli nie masz sejfu, ukryj gotówkę w jednym z tych trzech miejsc, a tylko ty będziesz wiedziała, gdzie są.

Zobacz wideo Jakie kwoty wyłudzają grupy przestępcze?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie masz sejfu? Pieniądze w domu możesz przechowywać w biblioteczce

Sejf nie będzie ci potrzebny, jeśli masz w domu nawet najmniejszą biblioteczkę z książkami. Egzemplarze, po które nikt nie sięga, warto wykorzystać do ukrycia pieniędzy. Niewielką ilość gotówki wystarczy poprzekładać między kartkami encyklopedii lub innej grubszej książki i umieścić ją wśród innych egzemplarzy na półce. Jeśli jednak masz do schowania więcej banknotów, zrób to nieco inaczej. Wydrąż środek encyklopedii pomiędzy stronami i sklej je od środka, by się nie rozsuwały. Do tak przygotowanej kieszonki włóż gotówkę, a nikt jej nie znajdzie.  

Zapomnij o skarbonce i skarpecie. Gotówkę możesz schować na dwa inne skuteczne sposoby

Pieniądze dobrze jest też trzymać w odpowiednio zabezpieczonej kopercie. Włóż do niej gotówkę, a następnie umieść kopertę dodatkowo w woreczku strunowym. Tak przygotowany pakunek możesz ukryć na dwa sprytne sposoby, których nie odkryją nawet złodzieje. Jeden z nich polega na tym, by umieścić zabezpieczoną kopertę w osłonce z kwiatami. Włóż ją na dno, a następnie przysyp kamyczkami i dopiero po tym ustaw doniczkę w osłonce. Kolejny sposób polega na przyklejeniu koperty do dna szuflady. Zamiast jednak mocować ją do szuflady z bielizną, gdzie może zostać łatwo odnaleziona, przyklej ją w mniej oczywiste miejsce. Może to być jedna z kuchennych szuflad, która nie jest zbyt często otwierana. 

Więcej o: