Pluszowa gęś Pipa. O co chodzi z maskotką? To wakacyjny hit straganów

Pluszowa gęś opanowała stragany od morza, aż po Tatry. Ile kosztuje gęś Pipa? O co chodzi z tym całym szaleństwem na punkcie uroczego pluszaka? Odpowiadamy, dlaczego gęś Pipa, maskotka, która podbiła serca zarówno dzieci, jak i dorosłych, jest tak popularna.

Wiele osób zastanawia się, skąd wzięła się gęś Pipa. O co chodzi z tak ogromną popularnością tej maskotki? Dlaczego pluszowa gęś jest hitem tegorocznych wakacji i każdy chce ją mieć? Wyjaśniamy.

Zobacz wideo Zabawki, które pomogą twojemu dziecku rozwijać umiejętności

Gęś Pipa. O co chodzi z popularnością pluszowej gęsi?

Gęś Pipa to tak naprawdę gąsior o imieniu Pipek, który mieszka z psem i kotem nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Bije rekordy popularności, jest uroczy i zachwyca tym, że zachowuje się niemal jak pies. Popularność zyskał, dzięki Kamilowi, który na TikToku posługuje się nickiem Dekorator Wnętrz Umysłu.

Mężczyzna zaprzyjaźnił się z gąsiorem, a na profilu pokazuje codzienne życie i rozmowy z ptakiem. Pipa, czyli Pipek, uwielbia kamerę i zachowuje się jak prawdziwa gwiazda filmowa, a dodatkowo nie odstępuje Kamila na krok. Chodzi przy jego nodze i reaguje na imię. W rzeczywistości właścicielką gęsi jest Magdalena Magiera, która kupiła ją na targu. Pipa żyje swobodnie nad jeziorem, gdzie zapoznała się z tiktokerem. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Ile kosztuje pluszowa gęś? Za największą zapłacimy nawet 150 zł

Filmy z Pipą stały się viralowe i szybko podbiły internet. Sprzedawcy, widząc trend, postanowili na nim zarobić, czego efektem jest obecność pluszaków niemal na każdym straganie. Ile kosztuje gęś Pipa? Maskotka niestety nie jest tania. Ceny różnią się w zależności od regionu i upodobań sprzedawcy. Na przykład w Krakowie oscylują od 40 do nawet 150 złotych w popularniejszych miejscach. Kwota, jaką musimy zapłacić za maskotkę, jest uzależniona od jej rozmiaru.

 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przestrzega jednak, aby do zakupów podchodzić z głową i zwracać uwagę na bezpieczeństwo zabawek, jakie kupujemy dzieciom. Pamiętajmy, aby dostosować je do wieku i rozwoju dziecka, a także zwracać uwagę na znaczek CE. Jeśli zabawka go posiada, oznacza to, że spełnia unijne wymogi, czyli normy jakości, przepisy prawne, a także została dopuszczony do obrotu na terenie UE.

Więcej o: