Siostry zakonne opowiedziały o swoich byłych miłościach. "Powiedział, że poczeka parę lat"

Czy wstępujące do klasztorów kobiety mają za sobą jakieś doświadczenia związkowe? Ta kwestia została poruszona na jednym z najnowszych filmów księdza Rafała Główczyńskiego, znanego w mediach społecznościowych jako "Ksiądz z osiedla".

Ksiądz Rafał Główczyński z parafii św. Michała Archanioła w Piastowie to jedna z największych gwiazd polskiego TikToka. Aktywnie udziela się także na YouTubie. Publikowane przez niego treści cieszą się zwykle ogromną popularnością. Tak też było w przypadku jednego z najnowszych filmów. Duchowny do udziału w nim zaprosił kilka sióstr zakonnych. 

Zobacz wideo Wiemy, gdzie Ewa Kasprzyk weźmie ślub i kto go udzieli

Zakonnice o swoich byłych miłościach

Ksiądz poruszył na filmie kilka wątków. Rozmawiał z siostrami między innymi na temat tego, jak rozpoznały swoje powołanie. Poza tym nawiązał także do tego, jak w przeszłości wyglądały ich związki. Siostra Agata wyznała, że w przeszłości miała kilku partnerów. Jednak tuż przed wstąpieniem do zakonu była już singielką. Siostra Bożena także ma za sobą związkowe doświadczenia. Zdradziła nawet kilka szczegółów na temat swojego byłego partnera. - Był bardzo przystojny, inteligentny, dobrze grający na gitarze. Dobry, Boży człowiek - wyznała. I jak dodała, rozstała się z nim na długo przed wstąpieniem do klasztoru. 

 

Z kolei siostra Margaret, w przeciwieństwie do poprzednich pań, zaskoczyła swojego byłego chłopaka informacją o wstąpieniu do zakonu. Ksiądz Główczyński postanowił więc dowiedzieć się, czy mężczyzna nie próbował odwieść jej od tej decyzji. - Trochę mnie znał i powiedział, że poczeka parę lat i zobaczy czy to, co ja wybrałam jest moją drogą - powiedziała siostra Margaret. 

Nagranie spotkało się z pozytywnym odbiorem widzów księdza. "Świetny film", "Siostry są po prostu przeurocze", "Myślę, że rozumiem po części te siostry zakonne - w niektórych środowiskach wciąż panuje przeświadczenie, że 'kobieta jest tylko po to, żeby rodzić dzieci' - sama miałam nieprzyjemność się otrzeć o nie...",  - możemy przeczytać w sekcji komentarzy pod filmem. 

Ksiądz Główczyński o kontakcie z osobami niewierzącymi

Kanały księdza Główczyńskiego od jakiegoś czasu cieszą się ogromną popularnością w mediach społecznościowych. Jak twierdzi duchowny, bardzo zależy mu przede wszystkim na dotarciu do osób, które nie są związanie z Kościołem. - Czasami ktoś mi mówi: "Ksiądz to powinien poświęcać więcej czasu tym, którzy są w Kościele, a nie ganiać za tymi, którzy się od niego odwrócili". Oczywiście ci, którzy są, to piękni, wspaniali ludzie, ale oni SĄ. A ja czuję, że trzeba szukać również tych, którzy się oddalili, pogubili. Uważam, że trzeba do nich wychodzić, rozmawiać, być z nimi - powiedział w rozmowie z portalem Aleteia.

Więcej o: